YouTube yasakları ikiye katladı!

CHIP Online
27-06-2008, 12:17   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Uzun süredir tek mahkeme kararıyla yasaklı olan YouTube'a 13 Haziran tarihli ikinci yasaklama geldi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/YouT ... e-katladi_7517.html

Uzunca bir süreden beri Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararı nedeniyle erişime kapalı olan popüler video paylaşım sitesi YouTube, henüz açılmadan ikinci bir yasaklama kararı ile sarsıldı. Düne kadar "www.youtube.com" adresine girmek isteyenler, karşılarında "Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 tarih ve 2008/402 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir." açıklamasını buluyordu.

Aynı açıklama bugün de sitedeki yerini alıyor. Ama artık yanlız değil. Eklenen ikinci bir açıklama şu şekilde: "Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, 13/06/2008 tarih ve 2008/3456 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir."

Görünen o ki, erişim yasaklama kararlarını ikiye katlayan YouTube için pek umut yok. Hepimiz sitenin tekrar ne zaman erişime açılacağını merak ederken gelen Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeni yasaklama kararı, durumun hiç de parlak olmadığını açık seçik ortaya koyuyor.

Tüm konu: YouTube yasakları ikiye katladı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google, YouTube'un Türkiye'de serbest kalması için gerken adımları atmıyor mu?

Borga-x
27-06-2008, 12:36   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ülkemiz İran olma yolunda son sürat ilerliyor... Bravo..

Reborn91
27-06-2008, 12:48   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj

Ne İran'ı borga abi, arabistan İran, Malezya ne varsa dönecek bu ülke bu gidişle...

Masaüstü resmimde Atatürk'ün resmi var , ona bakınca onunda bana baktığını ve "haydi durma birşeyler yap" dediğini duyuyorum. Ama yapamıyorum , elimden birşey gelmiyor ya... İşyte ağlayasım geliyor o zaman!

TuncaBozkurt
27-06-2008, 14:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Ne diyebilirim ki? İletişim hakkımız sonuna kadar engelleniyor. Aynen Reborn'da olduğu gibi benim de her Atatürk fotoğrafı gördüğümde içim sızlıyor. Bu devlet nereye gidiyor diye düşünüyorum. Ama düşünmesi gerekenler, yani baştakiler bunu düşünmüyor. Bir daha soruyorum. Bu devlet nereye gidiyor? Bu devleti nereye sürüklüyorsunuz?

Yakında yasağı delip Youtube'a girenlere de ceza verir bunlar.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 27 Haziran 2008 14:03
LexiconAvenue
27-06-2008, 14:18   |  #5  
Yeni Üye
28 mesaj

bu ulkede haber alma ozgurlugu elımızden alındı sehıt haberlerı sansurlendı yemısım youtubenı yaa

XxXDaRKoXxX
27-06-2008, 15:17   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Bundan bir kaç gün öncede 2 tane yasak vardı. Sonra acaba yok mu oluyor dedim 1. yasak kalktı tek yasak kalmıştı. Şimdi bu geldi. Ne diyelim...

Sansürler Ülkesi Türkiye

Gazete eleştiri yazamaz
İnternette istediğin yere giremezsin

Neyse siyaset olacak şimdi

Son Düzenleme: XxXDaRKoXxX ~ 27 Haziran 2008 15:18
reset
27-06-2008, 15:31   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

birileri ortalığı karıştırıyor .. birileri bunları engellemeye çalışıyor .. birileri sadece kenardan izliyor ... zaten olan bize oluyor ...

onurkayabasi
27-06-2008, 15:38   |  #8  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Youtube bu konuda hiçbirşey yapmıyorsa bizimkiler niye geri adım atsın. Youtube bu konuda birşey yapmalı...
Yaptıkları terbiyesizliği hepiniz biliyorsunuz arkadaşlar, sadece ülkemizden yayını kaldırmışlardı... Türk halkıyla resmen dalga geçtiler siz ne diyorsunuz...
Ondan sonra zaten proxy yöntemi, diğer siteler üzerinden giriş yöntemini bile kullanmadım ve herkese de bunu öneriyorum...
Şu anda büyük gelir kaybı yaşıyorlar ama geçenki yazıda kaçak yollardan girenler sayesinde gene de gelir kazandıkları için bu kadar rahatlar...

minimalice
27-06-2008, 15:56   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

iyide biz girebiliyoruz zaten onlar kapasınlar .ultra diye kurmaya bile ihtiyaç duyulmaya bi program war.istediğim zaman giriyorum:)

07BENER07
27-06-2008, 16:21   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,699 mesaj

işin suyunu çıkardılar resmennn

Reborn91
27-06-2008, 16:27   |  #11  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj
onurkayabasi
Youtube bu konuda hiçbirşey yapmıyorsa bizimkiler niye geri adım atsın. Youtube bu konuda birşey yapmalı...
Yaptıkları terbiyesizliği hepiniz biliyorsunuz arkadaşlar, sadece ülkemizden yayını kaldırmışlardı... Türk halkıyla resmen dalga geçtiler siz ne diyorsunuz...
Ondan sonra zaten proxy yöntemi, diğer siteler üzerinden giriş yöntemini bile kullanmadım ve herkese de bunu öneriyorum...
Şu anda büyük gelir kaybı yaşıyorlar ama geçenki yazıda kaçak yollardan girenler sayesinde gene de gelir kazandıkları için bu kadar rahatlar...
Tarihte Türk milletine her zaman saldırı olmuştur. Gerek gögüs gögüse , gerek çeşitli entrikalarla , gerek suikastler ile.. Şimdide sanal ortamda..

Ama sor kendine???

Türk milleti ne zaman arkasını dönüp olayları yok farzetti?
Biz ne zaman ki savunmaya çekildik..
Benliğimizden koptuk.
Batı özentisi toplumları örnek aldık.
İşte o zaman başladık gerilemeye...
Eğer gerçekten Youtubenin Engellenerek ve o videoların şuan tüm dünya tarafından izlediğini bilerek rahat yaşayabiliyorsan. Ve "engelledik bitti tamamdır" diyebiliyorsan yazıklar olsun!

Berat Kaçar
27-06-2008, 18:21   |  #12  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

birakin kapasinlar,birakinda artik bizimde sozumuzun degeri oldugunu anlasinlar.

ne iran,malezya muhabbaetine giriyorsunuz.
HAKLIYIZ...Hakkımızı boyle savunuyoruz....

LeyLa081
27-06-2008, 19:04   |  #13  
Yıllanmış Üye
132 mesaj

BİZ TURK MİLLETİ AKILNAMADIK AKILLANMIYCAK APTALLAR BİZE NİYE YASAK KOYUYOLAR O VİDEOLARIN SAHİPLERİ KAKIR KAKIR GÜLÜYODUR benim yuzumden site kapandı diye akıllanmadık a-kıl-lan-ma-ya-ca-ğızzzzz

LeyLa081
27-06-2008, 19:05   |  #14  
Yıllanmış Üye
132 mesaj

youtube'ye duygu sömurusunden baska bişiy değil

a_dogan29
27-06-2008, 20:34   |  #15  
Yıllanmış Üye
149 mesaj
Borga-x
Ülkemiz İran olma yolunda son sürat ilerliyor... Bravo..
Ne alakası var adamlar  bizim ülkemizde istediği gibi at koşturuyor kural mural dinlemiyor Atatürk'e hakaret ediliyor hemen hemen her videonun altında küfür var bence çoktan kapatılmalıydı zaten...Şöyle eskilerden mesala trt klasiklerinden bir video izleyelim diyorsun ailece.. Bakıyorsun altında anlamsızca küfürler var halbuki ne gerek var bunlara niye denetlenmiyor.Ayrıca tam bir pkk'nın slogan yeri olmuş her önüne gelen yasadışı örgüt propagandasını istediği gibi yapıyor...Ben milli takımın Euro 2008'deki kazandığımız maçların görüntülerini koyuyorum uefa 'ya ait görüntüler olduğu gerekçesiyle kaldırılıyor...Benim videomu kaldıran yotobe bir Yunanlının videosunu niye kaldırmıyor?...Madem ki bu işten para kazanacaksın bizim değerlerimize de saygı göstereceksin.Objektif olacaksın.

onurkayabasi
28-06-2008, 01:15   |  #16  
Yıllanmış Üye
215 mesaj
Reborn91
Tarihte Türk milletine her zaman saldırı olmuştur. Gerek gögüs gögüse , gerek çeşitli entrikalarla , gerek suikastler ile.. Şimdide sanal ortamda..

Ama sor kendine???

Türk milleti ne zaman arkasını dönüp olayları yok farzetti?
Biz ne zaman ki savunmaya çekildik..
Benliğimizden koptuk.
Batı özentisi toplumları örnek aldık.
İşte o zaman başladık gerilemeye...
Eğer gerçekten Youtubenin Engellenerek ve o videoların şuan tüm dünya tarafından izlediğini bilerek rahat yaşayabiliyorsan. Ve "engelledik bitti tamamdır" diyebiliyorsan yazıklar olsun!

ilk cümlemi okumadan yorum yaptığın apaçık belli!
Youtube birşeyler yapmalı!
Diğerlerini de pek okuduğunu sanmıyorum orlarda da benzer tabirler kullandım ana neyse...
Engellenmesine karşıyım ve benim de youtube hesabım var ve yüzlerce video yüklü ancak bizimle alay eder gibi türkiyeye kapatıp diğer ülkelere açılacaksa öyle bir sitenin faaliyet vermesine gerek yoktur ve bu tip bi protesto yapılmalıdır! Aslında devletin kapatmasına gerek kalmayıp halkın boykot yapması lazım ama youtube youtube diye ölünüyo onun yerine maalesef...

karaseymen
28-06-2008, 11:36   |  #17  
karaseymen avatarı
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Yasaklarla bir yere varılmaz.Her yasağın karşısında bir de masak var.İşte Youtube: Başlat--Çalıştır-- cmd -- yaz,Enter'le--gelen dos ekranına--
ipconfig/flushdns-- yaz,Enter'le. BİTTİİİİİ.

TuncaBozkurt
28-06-2008, 11:56   |  #18  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Eğer Atatürk'ün hedeflediği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşabilseydik(şimdiki durumda zor gözüküyor, hatta daha da geriye gidiyoruz ama) bunların hiçbiri olmazdı. Facebook ürün tanıtımlarının yapıldığı, amatör müzisyenlerin bir şekilde kendilerini duyurmalarını sağlayan bir portal. Ki bu yazdıklarımdan çok daha fazla işlevi var. Ama bu zihniyet meselesi. Eğer senin doğru düzgün yaptırım gücün yoksa, her seferinde devekuşu misali kafanı kuma gömüyorsan, adamlar da aynılarını yapmaya devam eder. Kapatılma nedeni herhalde yine Atatürk'e hakaret içeren videolardır. Bir şekilde bu tür videolar siteden kaldırılmalı. Fakat sen kendini devekuşu sanarsan, bunu yayınlayanlara hiçbir yaptırım uygulanmaz.
Uzun lafın kısası:Devekuşu olursan kimse seni kaale almaz. Eğer sen gerçekten önemli adımlar atarsan hiç kimse senin önünde duramaz.

eolos
28-06-2008, 12:39   |  #19  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

youtube nin kapanıp açılması bana devekuşlarının kaflarını kuma sokmasını hatırlattı haber alma özgürlüğü engellenmemeli ben youtubeye bek giren bir insan değilim ama youtubenin kapanmasına karşıyım

gürsel_87
28-06-2008, 17:19   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

biz de sadece site engelleniyor. peki site içindeki video siliniyor mu hayır. bir nevi biz türk kullanıcılara at gözlüğü takılıyor.ee sonrası başımızdakiler deve kuşu misali biz başımızı kuma sokup gizleyelim de onlar ne yaparlarsa yapsınlar. youtube iki değil yirmiiki kere mahkeme karaı ile kapatılsa ne olur,yapanlara söz geçirilebiliniyor mu? yapan yaptığı ile kalıyor.biz uşaşamıyoruz sadece o kadar.

neverofnever
28-06-2008, 18:48   |  #21  
Yıllanmış Üye
507 mesaj

Aynen öyle işte bir kerede adam yerine koyup biz türkleri saydılarmı ? Eğer türkiyeden milyonlarca kullanıcının kullandığını ve bu şekilde daha fazla para kazandıklarını bilmeseler baştan beri hiç sallamazlardı...

a_dogan29
28-06-2008, 20:12   |  #22  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

Arkadaşlar herşeyi devletten bekleme mantığı yanlıştır devlet yasaklıyor ama bizler yasağı delip yine girebiliyoruz bir çok arkadaşımız da bunun yollarını buraya yazmış vatandaş olarak bizde boykot eder de girmezsek o zaman sözümüz geçer şimdi onların umrunda olmuyor hiç nede olsa bunlar yasağı delip giriyor diye...Şimdi video sitelerinin birçok alternatifi var izlemek istediğimiz şeyleri oralardan izleyelim youtube kadar olmasa da onlar da işimizi görür...Yada kendi youtube'muzu oluşturalım buradan herkese çağrıda bulunalım duyuralım...

Son Düzenleme: a_dogan29 ~ 28 Haziran 2008 20:14
Hitman34
03-07-2008, 18:20   |  #23  
Taze Üye
12 mesaj

ne iran yolu yahu çinde internet sitelrini engelliyor ama komünist ülke yazık ya ne bu durum oto boka engel koyuyolar

nejatkaraca
09-07-2008, 15:09   |  #24  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar bu işin yeldeğirmenlerine kılıçla saldırmaktan farkı yok.
Bu işte hükümetin katkısı büyük. Böyle bir cezayla toplumumuzu koruyacaklarını sanıyo bu fukaralar. Böyle büyük içeriği olan platformda hertürlü şeyi görmek mümkün. Sırf Türkiye istiyor diye adamlar kendi sistemlerini bizim için düzenlemezler. Bu işte zararlı çıkan bizim gibi internet kullanıcıları araştırmacılar bilimadamları gibi insanlar oluyor. Bu işe kesinlikle el atıp protesto etmemiz gerekiyor. Bu işe hepberaber yeter demezsek bunların tepemize binmelerinin zamanı yakındır. Çindeki gibi yaşamak istemiyorsak bu işe el atmalıyız.

nejatkaraca
09-07-2008, 16:17   |  #25  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar arka kapıyı açık bırakmışlar :-))

bu programı indirin işinize bakın