yumi usb sürücümü fat32 yaptı

Visco
01-02-2015, 00:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Chip online ailesi.

Sorunumun cevabını heryerde aradım fakat bulamadım. cmd üzerinden denedim, hata verdi. Sağ tıklayıp biçimlendir dedim, NTFS seçtim ve biçimlendirme bitirilemedi hatası verdi. EaseUS Partition Master kullandım, o da bir yanıt vermedi maalesef. Hatta şu HP aracı programı bile kullandım, maalesef o da olmadı. 

Esas konuya gelirsek ben bunu Windows 7 usb boot yapmak için YUMI denen lanet bir program kullandım. Dosyalar olmadı bir şekilde uyuşmadı ya da eksik çıktı bilemem. Fakat FAT32'ye dönüştürüyormuş bu program. Göremedim. Şimdi ne yaptıysam dönüşmüyor. Lütfen, artık yalvarıyorum yani o derece.. Bana yardım edin ne yaptıysam olmadı bir çözümünü bulamadım. Teşekkürler iyi geceler.

Murat_Bektes
01-02-2015, 16:04   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
21 mesaj
Alıntı: Visco  
Merhaba Chip online ailesi.

Sorunumun cevabını heryerde aradım fakat bulamadım. cmd üzerinden denedim, hata verdi. Sağ tıklayıp biçimlendir dedim, NTFS seçtim ve biçimlendirme bitirilemedi hatası verdi. EaseUS Partition Master kullandım, o da bir yanıt vermedi maalesef. Hatta şu HP aracı programı bile kullandım, maalesef o da olmadı. 

Esas konuya gelirsek ben bunu Windows 7 usb boot yapmak için YUMI denen lanet bir program kullandım. Dosyalar olmadı bir şekilde uyuşmadı ya da eksik çıktı bilemem. Fakat FAT32'ye dönüştürüyormuş bu program. Göremedim. Şimdi ne yaptıysam dönüşmüyor. Lütfen, artık yalvarıyorum yani o derece.. Bana yardım edin ne yaptıysam olmadı bir çözümünü bulamadım. Teşekkürler iyi geceler.

Öncelikle Geçmiş Olsun..

Bende Bi Aralar Bilgisayarıma Format Atmak İçin USB İle Atmaya Çalıştım ve Bu Girişimlerim Sonucunda 2 Adet 8 Gb Usb Kaybı Yaşadım  Sorun Şu Ki Format Atmak İçin Cmd İle Usb Yi Biçimlendirmek Gerekiyor.. Eğer Bu Biçimlendirme İşlemini Yarıda Keserseniz Usb Dosya Sistemi RAW Olarak Kalıyor ve Uzun Bi Araştırma Süreci Sonucunda Bi Sonuca Varamadım .. Hiç Bir Şekile Raw Formatini Geriye Çeviremedim..

badwizard
02-02-2015, 13:12   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

eski makalelerde bu konu etraflıca anlatılmıştı, bootable usb disk hazırlamak için ayrı bir araç kullanmanızda gerekmiyor: https://www.chip.com.tr/haber/windows-7-yi-usb-den-kurun_12496.html

adımları dikketlice okuyup uygularsanız sorun yaşama ihtimaliniz oldukça zayıf.