Yurtdışı Forex Şirketleri - Admin Markets

fxguru
14-02-2018, 15:34   |  #1  
fxguru avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

2017 Şubat ayındaki forex tebliğinden sonra Türkiye’de forex piyasası önemli ölçüde kan kaybetti. 50 Bin TL’lik sınır getirilmesi küçük yatırımcı için bu piyasayı imkansız kıldı. Yeterli sermayesi olan yatırımcılar ise 1:10’a düşen kaldıracın tatmin etmemesi sebebiyle piyasadan uzaklaştı. Durum böyleyken yurtdışı forex firmaları için fırsat imkanı doğdu. Admin Markets’te bu ihtiyaca doğru zamanda karşılık vererek Türkiye pazarına girdi. Ancak her kurumda olduğu gibi yatırımcının aklına güvenilir mi? sorusu geldi. En çok tercih edilen firmaların başında Admin Markets geliyor. Peki Admin Markets güvenilir mi? Admin Markets nasıl bir firma? Gerek araştırmalarım sonucunda gerek bizzat edindiğim tecrübelerimle sizlere bu yazıyı hazırladım. Yatırımcının aklında soru kalmaması için detaylı bir inceleme sonrası bilgilerimi sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Yurtiçi veya yurtdışı bir kurumla çalışacağınız zaman normal olarak insanın aklına ilk gelecek soru güvenilir mi? Sorusu olacaktır. Bu soruyu cevaplarken öncelikle kurumun lisans durumuna bakmamız gerekli. Lisanssız, denetlenmeyen bir kurumda işlem yapmamanızı tavsiye ederim. Türkiye’de tebliğden sonra birçok merdiven altı kurum diye tabir edebileceğimiz lisansız aracı kurum türedi. Hatta karşılığı olmayan lisans numaralarını sitelerinde paylaşanlar var. Önerim kurumun beyan ettiği lisans numarasını ilgili regülatörde sorgulatmanız.

Öncelikle Admin Markets İngiltere merkezli VFSC lisanslı bir kurum. İngiltere’de neden FCA değil de VFSC lisansı olduğu konusunda tatminkar bir nedenleri var. Kurum İngiltere ile sınırlı kalmak istemiyor. Orta Doğu ve Japonya’da yatırım yaptıklarını daha önce duymuştum ve daha da büyümeyi hedefliyorlar. Yeni pazarlara girerken kampanyalar düzenleyerek, bonus sağlayarak yatırımcının ilgisini çekmeyi amaçlıyorlar. FCA çok katı bir regülatör ve kampanya düzenlemek oldukça zor. Uluslararası arenada çoğu zaman kurum için ayak bağına dönüşebiliyor. Bu yüzden VFSC lisansı tercih edilmiş.

Daha önce belirttiğim gibi sürekli büyümeyi hedef edinmiş bir kurum. Bu amaçla Orta Doğu da 5000. Müşterisine 10.000 Dolarlık bir ödül verilmişti. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi şuradan bulabilirsiniz.

Admin Markets’le ilgili bir başka detayda IFCOMM üyesi olması. Yatırımcıya ekstra güvenlik sağlayan bu sistem bir nevi sigorta görevi görmektedir. IFCOMM, çalışma prensibi olarak Takasbank’a oldukça benzerlik göstermektedir. Eğer kurum yatırımcının parasını ödeyemeyecek duruma gelirse 100.000 Dolara kadar kısmı IFCOMM tarafından karşılanıyor. Sunulan bu hizmet sayesinde parasının güvende olduğunu bilen yatırımcı için psikolojik olarak daha iyi bir yatırım ortamı oluşturuluyor.

Daha ayrıntılı bir inceleme olması için kurumda bizzat işlem yaparak tecrübe edindim. Para yatırma, Para çekme, işlem açma gibi her aşamayı denedim. Öncelikle dikkatimi çeken düşük spreadleri. Çalıştığım kurumlar arasında en düşük spread veren firmalardan biri. Bunun yanında platform hızı oldukça iyi. Verdiğim işlem emirleri piyasaya hızlı bir şekilde aktarılıyor. Özellikle robot kullanan yatırımcılar için çok önemli bir nokta. Ayrıca Bitcoin, Ethereum, Ripple gibi kripto para birimlerinde işlem yapabilme imkanı sunuyorlar. Son zamanlarda tüm dünyada ilginin arttığı kripto paralarda çift yönlü işlem açabilme hizmeti kurumun büyük artısı olarak öne çıkıyor.

Admin Markets genel anlamda olumlu dönüş alan bir kurum. Tabi ki her firmada olacağı gibi şikayetlerde mevcut. Ancak bu denli büyük bir kurumun şikayetleri oldukça az tutmuş. Bu durum kurumun müşteri memnuniyetini ne kadar önemsediğini gösteriyor. Gelelim şikayet konularına; en çok şikayet kampanya ve bilgilendirme mesajları konusunda gelmiş. Kurumla iletişime geçtiğinizde numaranızı listeden çıkartarak bu sorunu çözüyorlar. Bir diğer şikayet konusu Swıftler. Bu konuda kurumun yapabileceği bir şey yok. Uluslararası para transferlerinde kurum ile müşteri bankalarının dışında birde aracı banka sürece dahil oluyor. Aracı bankalarda işleyiş daha yavaş olabiliyor. Burada olabilecek gecikme ve takılmalar para transferinin süresini uzatabiliyor. Bu bankalar arası bir durum olduğu için sorunun çözümü kurumda değil bankalarda oluyor.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 09 Mart 2020 22:10 Neden:
berkanbir
05-03-2020, 12:37   |  #2  
berkanbir avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
90 mesaj

Forex rehberine hoş geldiniz!

Sadece bu içeriği inceleyerek, forex hakkında merak ettiğin her sorunun cevabını bulabileceksin. Sana bunun garantisini veriyorum.

Ülkemizde forex piyasası hem iyi hem de kötü yorumlarla anılmaktadır.

Piyasadaki kaldıraç oranları, bir avantaj olmasına karşın acemi yatırımcının başına beladır.

Forex günlük 7 trilyon dolarlıkişlem hacmine sahiptir.

Kıyaslaman açısından; Borsa İstanbul’un 2019'da ulaştığı günlük işlem hacmi1,5 milyar liranınbiraz altındadır.

Aşağıda göreceğin bölümler adım adım forex öğrenmeni sağlayacak. Bu nedenle her başlığı takip etmeni tavsiye ederim: https://forexnasiloynanir.net/

zardanadams
13-10-2020, 00:26   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Evet Admin Markets iyi bir seçim olabilir fakat iyinin de iyisi olduğu unutulmamalıdır. Güvenilir firmalar için şurayada bir göz atılabilir: yurtdışı forex firmaları

yunus_098
19-04-2023, 00:32   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

Bilgilendirmeler için teşekkürler faydalı bir yazı olmuş. Güven önemli bir etken ve tavsiye üzerine de gitmek lazım. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine ben de bu aralar Regnum fx üzerinden gidiyorum. Şu ana bir sorun yaşamadım. para çekme yatırma konularında sağlamlar ve arayüzleri baya basit. bozarlarsa burayı editlerim. ytd