Yüzde yüz Çin malı Sumsang Omnia...

CHIP Online
09-02-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Sumsang Omnia satışa sunuldu. Ya da Samsvgn Omnia satışa sunuldu. Ama Samsung olmadığı kesin.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Yuzd ... ng-Omnia_10868.html

Resimlerle: Yüzde yüz Çin malı Sumsang Omnia...

Uzun zamandır sessizliğini koruyan Çinli teknoloji dahilerinin neden bu kadar sessiz kaldıkları ortaya çıktı: Sanıyoruz aylardır bu güzide modele marka ve isim bulmak için kafa patlatıyorlardı. Ve işte uzun süren beyin fırtınasının sonucunda karşımızda duran şaheser: Sumsang Omnia i908 ya da Samsvng Omnia i908.

Telefon tasarım açısından Samsung'un popüler Omnia i900'ü ile birebir aynı. Ama marka konusunda ufak bir çelişki var. Telefonun üzerinde Sumsang yazıyor; üstelik harflerin yerine dikkat etmezseniz, aynen Samsung logosu gibi görünüyor. Buradaki satış sayfasında ise, cihazın markası Samsvng olarak belirtilmiş. İşin daha da komiği, telefonun resimleri arasında bir de gerçek Samsung Omnia i900 yer alıyor. Herhalde bu resmi, "bakın nasıl da güzel kopyaladık" demek için kullanmış olmalılar.

Telefonun belirtilen satış fiyatı 119,99 Dolar. Bu kadar komediden sonra teknik özellikleri halen merak ediyorsanız buyurun: 1,3 MP kamera, 2 sim kart desteği, 2,4 inç dokunmatik ekran (240x320 çözünürlük), radyo, MP3 çalar ve microSD kart yuvası. Ayrıca cihaz Windows Mobile işletim sistemi ile çalışıyor; her ne kadar kullanılan işletim sistemi Windows Mobile'a pek benzemede de...

Tüm konu: Yüzde yüz Çin malı Sumsang Omnia...

Resimlerle: Yüzde yüz Çin malı Sumsang Omnia...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 119,99 Dolar Sumsang harikası için uygun bir fiyat mı?

runoades
09-02-2009, 16:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Çinliler başka projeleri alıp kopyalamak yerine kafalarını çalıştırıp kendi projelerini sunsalar daha makbule geçer.Adamlarda sadece kopyala-yapıştır mantığı hakim.

Hiper£l£v£nKids
09-02-2009, 16:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
runoades
Çinliler başka projeleri alıp kopyalamak yerine kafalarını çalıştırıp kendi projelerini sunsalar daha makbule geçer.Adamlarda sadece kopyala-yapıştır mantığı hakim.
Katılıyorum.

Fattur
09-02-2009, 18:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bence güzel çlışma olmuş.Biz bunu da yapamıyoruz.Ayrıca Windows mobile temeli olsa ona adam gibi birşey kurulur genede Kahkaha BEnzşyor benzemiyor önemli değil :D

Banned
09-02-2009, 18:53   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Türkiyeye gelecekmi acaba. Gelse alırdım. Çin mallarına sonuna dek güveniyorum. Yaygaracıların yaptıkları karalamanın sadece çıkar amaçlı olduğunu düşünüyorum. Hepimiz bilgisayar kullanıcısıyız. Açın bilgisayarınızın kasasını parçalara bakın bakalım Asus, Sapphire,HP, Foxcon, seagate, hitachi, biostar, gigabyte vs.vs.vs parçaların üzerinde MADEİN CHINA yazmayan varmı.  Çinde işgücü ucuz, vergi yok ,gümrük yok. Mallarını çine ürettirmeyen firma yok. Öyleyse neden güvenmeyeyim.