yüzerken kol ağırısı nasıl önlenir???

selim_firat
28-10-2015, 14:32   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

Küçüklükten beri denizle haşır neşir olan birisiyim ailem sürekli Gökçeada'ya tatile götürdü bizi. Aşağı yukarı 9 yaşımda (şuan 15 yaşındayım)kolluksuz yüzebiliyordum, kendi kendime öğrendim. Ancak teknik bilmiyorum. Kartal'da Hasan Doğan Spor Kompleksi var bilen bilir belki, oranın havuzuna yazıldım yaz aylarında. Ramazana denk geldi ara vereyim derken komple duman oldu. Yazılmamın sebebi biraz yapılanmak istemem, fitness ile uğraşmak istemiyorum, zaten salona da almıyorlar  ve zaten salona ayıracak pek de vaktim yok. Her neyse asıl meseleye gelirsek, yüzme esnasında 50 dakika sonra falan kollarım ağrımaya başlıyor. Havuzun büyüklüğü olimpik 50 metre. 10 tane falan kur var. Nasıl bir program yapmalıyım? Ben kendimce bir tur kulaçla gidip, sırt üstü geri dönüyorum. Nefes çalışmaları vs. yazıyor o nasıl olacak? Haftada 4 gün gitmeyi planlıyorum, yemeklerde ne tercih etmeliyim, eğer yararı olacak ise öğle arası için okul yemekhanesine yazılabilirim(gerçekten güzel yemekler var, öyle uyduruk bir yer değil). Çok sorum var, cevaplarsanız on numara beş yıldız olur teşekkür ettim...

dj__mob
30-10-2015, 09:15   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba 

Oncelikle olimpik havuz olduguicin ve sizde olimpik havuzda yarismalara hazirlanmadiginiz icin kendinizi fazla yormayin hocalarin gozune gircem diye kendini yipratma ne kadar iyi yuzersen o kadar gorurler kol agrisina gelelim olimpik havuz oldugu icin kolundaki kaslar iyice isiniyodur ve ayrima yapiyodur ve o isinmadada kollarin gelisiyo havuzda bir iki tur attiktan sonra kendine ufakta olsa molalar ver agrin azalmis olur bide havuza girmeden once bolca isinma hareketleri yap

İlaydaaa
10-11-2015, 23:27   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

Spor yaptıktan sonra bacak ve kol çevrelerine buz yapmak işe yarıyor...

Tufan Arslan
12-11-2015, 16:59   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Bir iki günlüğüne buz koy

Tufan Arslan
12-11-2015, 17:00   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

aynen