yüzüklerin efendisi'ndeki yüzüğün işe yaramaması

cem_batum
08-12-2015, 14:30   |  #1  
cem_batum avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 7
42 mesaj

yüzük, sauron dışındaki tırt tebaa'da görünmezlik sağlar. görünmezlik iyidir ama yine de öyle "oooooo hacı şu yüzük benim olmalı" diye halkları çıldırtacak bir kudrette değildir.

asıl olay şudur: sauron orta dünya'daki en güçlü maia'dır. maia ırkı ise genel olarak elflerden ve insanlardan üstün bir ırktır. şimdi efendim, bu üstün ırkın en güçlü adamı, gücünü ben diyeyim beşe sen de on beşe çıkartan yüzüğü parmağına takıyor. yani hacım sen de ki bir ıspanak yemiş temel reis gibi, kılıcını çekmiş ve gölgeler şatosu önünde he-man'a dönüşmüş adam gibi bir durumda.

işte bu durumda iken, isildur adlı bir insan evladı bu vatandaşın kılıçla parmağını kesiyor. şimdi efendim, kitapta öyle olmuyorcular gelir. elendil ve gil-galad sauron'u yendi, isildur yüzüğü cesetten aldı derler. e hacı cavcav, bu he-man'a bağlamış sauron dayı'yı bir insan ve bir elf'te yenemezdi ki. yüzüksüz halde iken adamı sikertmek için tüm halklar birlik oldu da ne yiğitler telef oldu bu yollarda. yüzüğü eline geçirirse na-mümkün.

yani kurguda paradox var gerçekten. sauron+yüzük efsanevi kuvvette ise iki kişi onu nasıl yendi. yok değil ise yüzüksüz sauron nasıl böylesine sikertti cennet orta dünyayı. yani yüzük bir balon muydu? orta dünya'nın sevimli kahramanları dev br algı operasyonunun parçaları mı olmuşlardı? hadi bakalım.

mehmetcavas
09-12-2015, 01:39   |  #2  
mehmetcavas avatarı
Yeni Üye
45 mesaj

Mrs.Sauna Mr.Sauron Avradıdır.

Yüzüklerini nişanda ben tak tı idımm.Amma ayrulaceklerini anleyince geri almeye gidemedum.

Evvela satırlarıma selam ile başlar kılıç yok ise saplı keser yada kasap dönerini geri isterum.O yüzük vermeyince kuccçülür BÜZÜK sihir büyü  bende dir.Yüzüyümü vermeyenin Ebesini dallasa anasını Mallasa gondereyum.

TURKİSH LORD OF KINGS (Verginin Dönüşü )COMMING SOON...

Son Düzenleme: mehmetcavas ~ 10 Aralık 2015 17:15
theironman
09-12-2015, 10:40   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

valla dediğinden hiçbişi anlamadım

mehmetcavas
09-12-2015, 13:32   |  #4  
mehmetcavas avatarı
Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: elvis32  
valla dediğinden hiçbişi anlamadı

Yaw şaka şaka O filmi, biz çekseydik sahneler böyle olacaktı.Başkasının YÜZÜĞÜ Bize olmaz demek istedim.(Nasıl anlattımsa :) )

Angriel
09-12-2015, 14:56   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

tam olarak o kitapta böyle değilcilerdenim. Gerçektende kitapta öyle değil. Silmarillion kitabını okumanı öneririm orada ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Sauron zaten İsildur ile kapışmadan önce yani o dönemin son büyük savaşından önce bir kaç kişiyle daha kapıştı ve isildurun elindeki kılıç normal bir kılıç değildir

theironman
09-12-2015, 18:45   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

yani kitap çarpıtıldı mı diyorsunuz?