ZALMAN CNPS9700

radyoaktif
25-06-2009, 23:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
237 mesaj

Arkadaşlar iyi günler.

Bu aralar biraz dişimi sıkıp başlıkta gördüğünüz işlemci soğutucusunu almayı düşünüyorum. Sistem imzamda yazıyor. İşlemciyi rahatlıkla 3.0---3.2Ghz'lere kadar hız aşırtabilmem için çok iyi bir işlemci soğutucusuna ihtiyacım olduğunu biliyorum o yüzden bu zalmanda gözüm var. Kasa full açık olmasına rağmen işlemcim yüksüzken 45-50 dereceden aşşağıya inmiyor birde yük bindiğinde düşünün artık.

Zalmanın bu modeline internetten baktım bir yerde 55$ gördüm çok umutlandım eğer fiyatı gerçekten buysa 3,4 güne alırım yalnız başka sitelerden baktığımda ise 160tl'ye kadar çıktığını gördüm doğrusu buda beni epey bir hayal kırıklığına uğraşttı yani gerçekten o fiyatlarda ise almam mümkün değil zaten.

Bu işlemci soğutucusunu kullanan-kullanmış arkadaşlar varsa yorumlarını almak isterim ve fiyat konusunda tam bir fikri olan varsa iyi olur. Selametle

zrgnlr04
25-06-2009, 23:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
977 mesaj

Zalman CNPS9700 LED
Zalman saf bakırdan imal ettiği işlemci soğutucularına bir yenisini daha ekleyerek, özellikle bilgisayarını uç noktalarda kullananlara çok daha performanslı bir çözüm sunuyor. Tamı tamına 764 gram gibi büyük bir ağırlığa sahip soğutucu birbirinden bağımsız 3 ısı iletim çubuğuyla işlemci üzerindeki ısıyı üstteki bakır yapraklara aktarıyor. Oldukça büyük bir yapıya sahip olmasına karşın önceki modellere göre daha ergonomik olan yapraklı gövde, işlemci çevresindeki kuzey köprüsü gibi başka bileşenlerle çakışmayı önlüyor. Bakır yaprakların ortasında bulunan 10 cm çapındaki fan ise soğutmayı etkili bir şekilde tamamlıyor. CNPS9700 LED’in en önemli özelliği ise manuel bir fan kontrol sistemiyle beraber gelmesi. Kasanın herhangi bir yerine yerleştirebileceğiniz fan kontrol ünitesi fan hızını anakart haricinde elle de rahatlıkla ayarlayabilmenizi sağlıyor.Ürünle beraber gelen termal macun da Zalman’ın kalitesine gerçekten yakışıyor.
Ben kullanıyorum tavsiye ederim,montajı da çok kolay.Mavi ışıklı olanı alın..

buda olabilir

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 25 Haziran 2009 23:21
hamitranda
25-06-2009, 23:23   |  #3  
Taze Üye
17 mesaj

ben zalman 7200 kullanıyorum normal seyirlerde 27 derece civarları seyrediyor , fanı hızlandırdığımda az gürültü yapıyor ama gayet normal gücü kıstığımda güzültüsü ççok makul bir seviyede

işlemcim normla fanı ile 43 derecede idi sadece hız aşırtmaya gerek kalmadı bende

hamitranda
25-06-2009, 23:24   |  #4  
Taze Üye
17 mesaj

140 tl ye mal olmuş idi ( 45 gün kada önce )

radyoaktif
25-06-2009, 23:27   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
237 mesaj

Bütcemi biraz aşıyor ama gerçekten verilen paraya değiyormu. Benim işlemci (E6400) stok fan ile yüksüz 45-50 derecelerde seyrediyor birde yük bindiğinde düşünün artık ve bu fan ile işlemcimi 3Ghz lere kadar çıkaramıyacağım herhalde kasada full açık ama bir türlü soğutamadım gitti şu parçaları.

İtacHi_
26-06-2009, 20:13   |  #6  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

E6400 4MB Cacheye sahip olduğundan ürettiği ısı biraz fazladır.Ancak boştayken 40-50 arasında seyretmesine neden olmaz.Siz en iyisi kasanız kapalı bir yerdeyse masanızın üzerine çıkarın.Kasa içindeki kabloları derleyin toplayın hava akımını kesmeyecek şekilde düzeltin.İşlemci soğutucusunu temizleyin.Ve biraz tecrübeniz varsa termal macununuzu yenileyinBeğendim