ZONE ALARM YARDIM

anda
23-04-2007, 03:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

ARKADAŞLAR BEN BU İŞE YENİ BAŞLAMIŞ BİRİ OLARAK SİZDEN ZONE ALARM PROGRAMININ KULLANILIŞINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM
BU PROGRAM KURULDUKTAN SONRA EN İYİ PERFORMANSI ALMAK İÇİN NE GİBİ AYARLAR YAPMAK GEREKİYOR. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Son Düzenleme: anda ~ 23 Nisan 2007 15:50
OBA
23-04-2007, 09:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

yeni başladıysan zonenın isteklere otomatik cevap vermesini sağlaya bilirsin veya ilerde alışınca elle kontrol edebilirsin. ilk başta çok soru sorar. her program için izin verip vermemek senin elinde. örneğin alllow cevabını hatırlanmasını istiyorsan remmember seçeğine tik koyup demelisin. yani kısa sürde kolayca alışacağın bir program

theironman
23-04-2007, 10:58   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
OBA
yeni başladıysan zonenın isteklere otomatik cevap vermesini sağlaya bilirsin veya ilerde alışınca elle kontrol edebilirsin. ilk başta çok soru sorar. her program için izin verip vermemek senin elinde. örneğin alllow cevabını hatırlanmasını istiyorsan remmember seçeğine tik koyup demelisin. yani kısa sürde kolayca alışacağın bir
her sorgulamasında allow yapmamalısın, zira gerçekten açılmaması gereken execution dosyalarını açıyor olabilirsin farkında olmadan. O yüzden uyarılara dikkat et, zone alarm yapısı itibariyle her exe dosyasını açarken senden izin isteyecektir. Ayrıca güvenlik duvarının ayarlarını çok üst seviyeye gerekmedikçe çıkarma, bağlantında problemler yaşamaya başlarsın. İlk kurduğunda default (varsayılan) ayarları kanımca sana yeterli gelecektir.

BOOMFUNKMCS
23-04-2007, 12:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

"İnternette bazı makaleler ve yardımcı programlar yardımı ile birkaç uygulama yapabilen çoğu genç kendisini hacker zannediyor ve gözünü masum kişilerin bilgisayarına dikiyor. Çoğu daha yolun başında pes ederken, bazıları da güvenlik önlemi almamış olan bilgisayar kullanıcılarını ciddi şekilde tehdit edecek seviyede zarar verebiliyorlar. Kullanılan yöntemler her zaman değişiyor. Değişen bu yöntemlerin ortak noktasını bildiğinizde lamer olarak adlandırılan yeni yetme hacker'ları eli boş gönderebilirsiniz. Bu ortak nokta aslına bakılırsa oldukça basit; veri alışverişi. Korsanların sizin bilgisayarınıza girebilmeleri ya da bilgisayarınızdan bir şeyler çalabilmesi için veri trafiğine ihtiyaçları vardır. Oysa siz bu kilit noktayı kontrol altına alırsanız bütün tehditleri de kökünden çözmüş olacaksınız.

Bu yazıda mercek altına aldığımız güvenlik yazılımı ZoneAlarm, bu trafiği tek bir merkezden kontrol etmenizi sağlıyor. Yazılımı kurduktan sonra bilgisayarınız o kadar sıkı korunuyor ki, dışarıya sizden izinsiz 1 KB bile çıkamıyor. Böylece bilgisayarınızda bazı açıklar bulunsa bile bu açıklardan faydalanmak için gerekli olan girişi yapmalarına izin vermemiş oluyorsunuz.

Genel bakış

ZoneAlarm'ın en büyük özelliği uzmanlık alanı güvenlik olan bir şirketin uzun süren araştırmaları ve tecrübeleri doğrultusunda kullanıcıya sunulması. Yazılımın altyapısı ve modülleri sayesinde bilgisayarınıza tam olarak hakim olabiliyorsunuz. Güvenliğe daha fazla önem verenler, kesenin ağzını biraz açmak zorunda. Yazının başında da hatırlattığımız gibi ZoneAlarm ücretsiz. Ancak ZoneAlarm Pro ya da ZoneAlarm Security Suite pektlerine sahip olmak isterseniz bir miktar para ödemeniz gerekiyor. Biz, ZoneAlarm'ı bir antivirüs programı ve bir antispyware yazılı ile birlikte kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Diğer durumlarda, hacker'lara geçit vermeyen bir ZoneAlarm, en kolay virüsleri bile bilgisayarınızdan içeri buyur etmektedir. O nedenle ZoneAlarm'ın görevinin bir antivirüs yazılımı değil, bir güvenlik duvarı (Firewall) olduğunu bir kez daha belirtelim.

En uygun ayarlar

Yazılım, kullanıcıyı en az yormak için bazı ayarları kendisi gerçekleştirir ama yine de kullanılacak olan bilgisayarın nasıl bir ortamda kullanıldığı hakkında bazı bilgilere ihtiyaç duyar. Ekranda da görüldüğü gibi internete hangi hızda bağlandığınız, bilgisayarı evde mi yoksa işyerinde mi kullandığınız, bir ağ içerisinde olup olmadığınız ve antivirus yazılımı kullanıp kullanmadığınız sorulmaktadır. Bu sorulara uygun cevap vermeniz sizin işinizi daha da kolaylaştıracak ve yazılımdan en iyi şekilde faydalanmış olacaksınız.

Kolay yönetim

Yazılımın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra internet bağlantısını kullanmaya çalışacak olan bir program açılınca bu görüntü ile karşılaşacaksınız. Burada size sorular soru; "Kullanacağınız yazılım, internet bağlantısını ihtiyaç duyuyor. İzin verelim mi? Seçeneklerden "Allow" tu- şuna basarsanız internet bağlantısını kullanabilir. "Deny" tuşuna basarsanız veri alışverişine izin verilmez. Bu pencerenin bu yazılım ile sık sık sizi rahatsız etmemesini istiyorsanız ve verdiğiniz yanıtı her zaman için hatırlamasını tercih ediyorsanız o zaman seçeceğiniz butona tıklamadan önce "Remember this setting" onay kutucuğunu işaretleyin.

Korunma seviyeleri

ZoneAlarm, kullanıcıya sunduğu seçenekleri en basit şekilde hazırlar. Örneğin güvenlik dereceleri. Bu dereceleri bulunduğunuz ortama ve tehlike derecesine göre değiştirebilirsiniz. Örneğin ağ içerisinde görünmek istemeyebilir veya paylaşımlarınızı açmak istemeyebilirsiniz.
"."FORUMVADİSİ"

anda
23-04-2007, 15:49   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

BEN ŞU ANDA NOD 32 ANTİVİR KULLANIYORUM SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ANTİVİRÜS FİREWALL VE ANTİSPYWARE ÜÇLEMESİ İÇİN NOD 32 ZONE ALARM VE YANLARINDA HANGİ ANTİSPYWARE OLMALIDIR HALKAYI TAMAMLAMAK İÇİN BU ARADA NOD 32 NASIL BİR ANTİVİRÜS PROGRAMIDIR İHTİYAIMI TAM OLARAK KARŞILARMI YADA DEĞİŞTİRMEMMİ GEREKİR SİZCE

sdrzm
23-04-2007, 16:57   |  #6  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

NOD32 gayet iyi bi virüs programıdır. Ayrıca malware taraması da vardır. BUnun yanında COMODO firewall hem türkçe hem de bedava olan mükemmel bi firewall dur

BOOMFUNKMCS
23-04-2007, 17:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
anda
BEN ŞU ANDA NOD 32 ANTİVİR KULLANIYORUM SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ANTİVİRÜS FİREWALL VE ANTİSPYWARE ÜÇLEMESİ İÇİN NOD 32 ZONE ALARM VE YANLARINDA HANGİ ANTİSPYWARE OLMALIDIR HALKAYI TAMAMLAMAK İÇİN BU ARADA NOD 32 NASIL BİR ANTİVİRÜS PROGRAMIDIR İHTİYAIMI TAM OLARAK KARŞILARMI YADA DEĞİŞTİRMEMMİ GEREKİR
NOD32 yi hiç kimseye önermiyorum.profesyonel kullanıcı değilsen eğer emin ol sistemin çöker.neden mi? çünkü eğer virüs sistem dosyalarına bulaşmışsa nod32 bu virüsü silmek için o dosyayı silmek isteyecek ve sende onayını verdikten sonra sistemini zarar görmüş bil ve her an çöküşüne hazır ol.tam bir kombinasyonu içinde barındıran "Internet Security" özellikli program emin ol daha kullanışlıdır.çünkü ayrı ayrı olarak anti virüs,spy/ad ware,firewall türü programlar sistemini yorar.bir ihtimal çakışma da yaşayabilirsin.deneyimli olarak konuşuyorum.

hadi başarılar...

Borga-x
23-04-2007, 17:41   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

En iyisi KASPERSKY İNTERNET SECURİTY veya Kaspersky Antivirustur. Üstüne AD-AWARE'kurdunmu senden kralı yok .
Evet Zonealarm güzel bir program ama ilk başlarda çok sinir bozucu olabiliyor. Ayarı google aratsan zonealarm ayarları diye 100lerce site cıkacaktır karsına.
Kaspersky İnt.Sec. içinde de firewalla duvarı vardır. ben onu kullanıyorum. Zonealarm beni deli etmişti.
hatta sana KİS ile ilgili forum içi linkleri vereyim bir araştır.NOD32 profesyonellerın kullanacagı bır antivirus bence de

Son Düzenleme: Borga-x ~ 23 Nisan 2007 17:41
Link
23-04-2007, 22:26   |  #9  
Üye
83 mesaj
BOOMFUNKMCS
anda
BEN ŞU ANDA NOD 32 ANTİVİR KULLANIYORUM SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ANTİVİRÜS FİREWALL VE ANTİSPYWARE ÜÇLEMESİ İÇİN NOD 32 ZONE ALARM VE YANLARINDA HANGİ ANTİSPYWARE OLMALIDIR HALKAYI TAMAMLAMAK İÇİN BU ARADA NOD 32 NASIL BİR ANTİVİRÜS PROGRAMIDIR İHTİYAIMI TAM OLARAK KARŞILARMI YADA DEĞİŞTİRMEMMİ GEREKİR
NOD32 yi hiç kimseye önermiyorum.profesyonel kullanıcı değilsen eğer emin ol sistemin çöker.neden mi? çünkü eğer virüs sistem dosyalarına bulaşmışsa nod32 bu virüsü silmek için o dosyayı silmek isteyecek ve sende onayını verdikten sonra sistemini zarar görmüş bil ve her an çöküşüne hazır ol.tam bir kombinasyonu içinde barındıran "Internet Security" özellikli program emin ol daha kullanışlıdır.çünkü ayrı ayrı olarak anti virüs,spy/ad ware,firewall türü programlar sistemini yorar.bir ihtimal çakışma da yaşayabilirsin.deneyimli olarak konuşuyorum.

hadi başarılar...

Virüs sisteme bulaşmadan önce antivirüs programı kurulmalıdır , bu hususa dikkat edelim.

asimileci
24-04-2007, 08:11   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky +ad-aware yeterli
lisansıda nasıl olsa yasal olarak bedava

niye paralı başka virüs programı arayayım.

anda
25-04-2007, 00:24   |  #11  
OP Taze Üye
5 mesaj

arkadaşlar çok teşekkür ediyorum şimdilik tavsiyelere uyup comodo firewall kurdum bilgisayara şimdilik birsürü anlamadığım şey soruyor fakat zamanla alışırım herhalde bana tavsiyeleriniz varsa onlarıda bekliyorum yardımcı olan herkezede yine teşekkür ediyorum