10 adımda torrent hızınızı katlayın!Seed ve peer'ların yapısı

3 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

bir de resimler kaliteli olsada daha iyi anlasak olmaz mı....

arkadaşa hem katılıyorum hem katılmıyorum şimdiye kadar baktığım resimlerin %99.9'unda hiç bir problem yoktu ama tam asıl gereken yani bir programa ayar yapmak için kullanabileceğimiz faydalanabileceğimiz referans bir resimin bu şekilde bulanık olması net olmayışı biraz insana hiç konmasaydı daha iyiymiş dedirttiriyor açıkcası ama daha önceki performansınız insanın aklına gelince %99.9'ta bu insanın gözüne önünde hızlı bir şekilde gelip geçiyor.

Sen de yorum yaz

Seed ve peer'ların yapısı

Peer, herhangi bir torrent dosyasını o an upload ya da download eden bilgisayara verilen isimdir. Seed ise paylaşılan bir dosyanın tamamını sisteminde bulunduran ve bunu torrent kullanıcılarının paylaşımına sunan bilgisayardır. Son olarak Leech ise, torrent'ten dosya indiren ancak henüz dosyayı tamamen sistemine indirmemiş ve bu haliyle torrent paylaşımında bulunan kullanıcılardır. Leecher indirmekte olduğu dosyayı tamamen sistemine indirmesinin ardından ise bir Seeder olacaktır.

Yüksek torrent hızlarına ulaşmak için öncelikle rakamlarla yakından ilgilenmemiz gerekiyor. Seeder'ların sayısı ne kadar çok olursa, torrent hızınız da o oranda fazla olacaktır. Kısacası torrent'te bir dosyayı en hızlı şekilde bilgisayarlara indirilebilmesi için Seeder'ların sayısının yüksek, Leecher'ların ise düşük olması gerekir.