10 vazgeçilmez akıllı telefon yeteneğiAktif ekran

2 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Bu teknolojiyi ilk kullanan Samsung olmasina ragmen adi gecmemis.

@01 Haziran 2015 03:02 sallama ilk nokialarda çıktı symbianın ilk günlerinden beri var eski n serisinde vardı c serisinde de ayrıca nokia -nokia sleeping screen -ile bu kilitli ekranda bildirim işini sanata çevirdi uzun lafın kısası bu teknoloji bize nokianın armağanıdır

@01 Haziran 2015 19:22 Doğru söylüyorsunuz ama o sıralar yukarıdaki yazının sahibi gibi bir kullanıcı güruhu samsung gibi firmaların göz boyalarına hayran kalmakla meşguldü. Şimdi değişenleri ise halen ama halen fark edemiyorlar.

@01 Haziran 2015 19:22 aynen bro ne kullandım n8 de sleep ekranını çok hoşş duruyordu :)

@01 Haziran 2015 22:55 Tam da ağzımdan aldınız :) N8 halen param olsa alırım. Fakat satarken çok kötü bir zamana denk geldiğim için fena halde zarar etmiştim.1300TL den 300TL civarına 1 yıl geçmeden düştü. O da Mikisoft belası yüzünden oldu zaten.

Amoledde bunu kullaninca burn in sorunu cikar.

##Moto X Master Race

Yanlış. LG G4 te bu özellik mevcut zaten

Sen de yorum yaz

Aktif ekran

AMOLED ekranlar sayesinde, telefondaki ekranın sadece küçük bir bölümüne enerji verip, sadece gereken bölgede bilgi göstermek mümkün olabiliyor. Bu sayede tüm ekranı açmak için enerji harcamak yerine, küçük bir bölümüne enerji sağlamak yeterli oluyor. Şimdilik sadece Moto-X telefonlarına ve bazı Lumia'lara özel bir yetenek ama yakında tüm telefonlara yayılır.