15 etkileyici gezegen...1) Dünya'ya en çok benzeyen gezegen

15 / 15

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

İşte Bak Bunda Bi İcraat Olabilir... :D Diğerlerindede Var Tabiki

ee adı yok mu bu gezegenin?

Ya en uzağı gördüğümüzü düşünüyoruz bide gerisi hayal bile edilmiyo yani benim kafamda canlanmıyo ne kadar uzak olabiliceği.. hala teknoloji olarak çok gerideyiz gibi geliyo bana.en yakın gezegene 30 yılda gidebildiğimizide ele alırsak fazla söze gerek yok..

bence nasa nın çalışmalarını deteklemeli ve daha çok yatırım yapılmalı adamlara kapatmaya çalışacaklarına destek verip diğer gezegenlerin keşfi artık yapılmalı ...

NASA KAPATILMALI UZAY ÇALIŞMALARI YASAKLANMALI YOKSA UZAYLILAR BİZİ KEŞFEDER VE GELİP YERLER

@19 Tem 2011 22:19 Güzel bir yorum. :)

bir ışık hızı saniyede 300 bin mildir bu hızla bile oralara ulaşmak yıllar surer en iyisi bi teleskop alıp hayal kurmaya yada uzaylıların gelmesini beklemeye devam edin

mil değil km . Neyse biz anladık zaten :-)

Işık saniyede 300 mil suratle deyil,KM süratle yol aliyor!

günümüze kadar keşfedilen yaşanabilir gezegenler arasında dünyamızla en çok benzer özellikler taşıyan gezegen ikibinonbeş yılının temmuz ayında keşfedilen kepler-452b yaşanabilir gezegenidir. bu yaşanabilir gezegeninin dünyamıza olan ortalama uzaklığı 9.467.280.000.000x1.400=13.254.192.000.000.000 kilometredir. buda bize günümüzün teknolojik imkanlarıyla gönderilecek bir keşif aracı veya insanlı bir uzay mekiğinin uzay boşluğunda yüzbinlerce yıl seyahat etmesi anlamına geliyor.

erken kalkan yol alır derler. mesafe bu kadar uzaksa biran önce yola çıkalım. :)@25 Temmuz 2015 09:07

Sen de yorum yaz

1) Dünya'ya en çok benzeyen gezegen

Dünya'nın 7 ila 14 katı kütleye sahip olan bu gezegenin katı bir yüzeye sahip olduğu tahmin ediliyor. Güneşe olan uzaklığıyla, yaşanılabilir kuşakta yer alan gezegenin yüzeyinde, sıvı halde suyun ve okyanusların bulunabileceği ve hatta yeryüzü şekillerinin Dünya ile benzer özelliklerde olduğu tahmin ediliyor. Dünya'dan en önemli farkıysa, yüksek yer çekimi oluyor ancak bu durum, gezegende akıllı yaşam formlarının bulunabilme ihtimalini değiştirmiyor.