2015'in telefonlarıGoogle Ara

13 / 13

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

telefonu yere düşür, 50 parçaya ayrılsın :D

@11 Şub 2015 15:45 telefon hepten çöp olmaz kırılan kaybolanların yerine daha üstün özellikli olanlarını alır birleştirirsin our biter :)

@11 Şub 2015 23:32 yinede para tuzağı, düşür düşür yenile, bi yönden çok sakat işte, canı sıkılan habire parça değiştirecek, adamın cebine incir ağacı diker yaw :D... ( önceki yazının sahibiyim :)

@11 Şub 2015 15:45 eminim bu dediğinizi google'da kimse düşünememiştir. sayfa çıktısı alarak yarın google'da yüksek maaşla işe başlayabilirsiniz. böyle parlak zekalar değerlendirilmeli.

@11 Şub 2015 15:45 ayrıca çok güçlü mıknatıslarla destekleniyor

@11 Şub 2015 15:45 Alırsın kalitelisinden bir kılıf ve çizilme önleyici ekran jelatini olur biter ;)

toplama telefon dönemi

bilgisayar gibi telefon toplayacağız(yok artık)

Düşecek se kilif al allah allah 1. Yorum 5.000 tl alirsa benim yorum 7.000 tl alir ama 1.yorum gercekte 5tl ben 6 tl alamam

zaten android stabil değil. böyle yazılımla donanım iyice uyumsuz olur iş yapmaz derim ben.

@19 Şub 2015 21:48 Stabil olmayan android degil, isletim sistemini kaldiramayacak eski donanimlara yukleyip satan ureticilerde sorun. Git bir tane nexus al gor stabilite nasil oluyor. Ara icin OTA destegi olacak Taktigin modulun yazilimi dogrudan Play uzerinden inecek. Tam tersine cok daha iyi sistemler olacak artik elimizde. Isteyen qHD ekran alip keyfine bakarken isteyen benim gibi HD 6" ekran , dusuk CPU / GPU ile daha düsük donanim maliyetiyle amiral gemisi olusturabilecek. Kalan parayi ram, rom ve kaliteli kamera gibi istedigi donanima yatirabilecek. Dusunsene LG G3 u qHD degilde sadece HD, daha ucuz islemci ve dudsuk GPU ile olusturuyorsun, artan parayla bellegi 128 GB yapip pili de 5000mA yapiyorsun. Tam benim istedigim telefon.

@22 Şub 2015 01:03 pili kafana göre ayarlayabilirsin de "düşünsene 5000mah yapıyorsun" demişsin, yanlış olmuş biraz. Pil kapasitesi şimdiki teknoloji için batarya kalınlığı/büyüklüğü ile doğru orantılı. Öyle tamam 300TL daha veririm 7000 amper yapın, yok öyle bir dünya.

Devir artik Gulu Gulu (Google) devri olmaya basladi. Yavasca ama kesin adimlarla butun teknoloji gereksinimlerini eline almaya devam ediyor ve sonucta piyasanin tek hakimi olarak bagimlilik olusturacak ve rakibi kalmayacak. Bu iyimi veya kotumu olur, onu zaman gosterecek, ama gecmiste edinilen tecrubeler ortada (Microsoft ve Apple gibi)...

BlackBerry Glide'yi de ele almanız gerekirdi. 5inç kızaklı ekranının çift tarafı kıvrımlı, sekiz çekirdekli lüks telefon.

Sen de yorum yaz

Google Ara

Heyecanla beklediğimiz modüler telefon Google Ara, tüm piyasayı değiştirebilir. Artık yeni telefon almak yerine sadece eskiyen veya değiştirmek istediğimiz modülü gidip, farklı firmaların, farklı özellikler ile piyasaya sunduğu modülleri satın alarak değiştireceğiz. Çok heyecan verici bir konsept ve eğer başarılı olursa, cep telefonu veya tablet piyasası kökten değişebilir.

Artık doğrudan tek parça cihaz üreten firmalar yerine, küçük modüller üreten firmalarla karşılaşabiliriz. Eğer bu proje tutarsa, rakiplerin de benzer modüler telefonlar çıkaracağını tahmin edebilirsiniz.

Project Ara'nın ne zaman piyasaya çıkacağı halen belli değil. Ama yine de, bu ilginç telefonu 2015'te görme ihtimalimiz yok değil...

Genel özellikler: Seçilen modüle göre değişiyor.
Fiyat: Ana modül 50 dolar, ve diğer modüllerin fiyatları değişiyor.