Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soruÖpüşme

2 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Neden insanlar öpüşür cevap basittir.Başka bir şekilde iki insanın aynı anda birbirini öpmesi zordur. İşin kolayına kaçarlar ve öpüşürler. :D

Sinir hücreleri parmak uçlarında ve dudaklarda çok fazladır. Bu yüzden insanlar tokalaşır. Bu yüzden insanlar öpüşür.

@soulmy insanlar sarıldığı için kucakta daha fazla var mı :D

@soulmy HADİ GİT ORDA

@soulmy tamam madem parmak uçlarımızla tokaşalım artık

cevap basit, gelişmiş insan tipleri severek, dokunarak, okşayarak sevişir. bazı ilkel insan tiplerinde ise sevişme sadece genital birleşmedir.

aslında bu soru "insanlar aşkı neden oral yaşar" şeklinde olmalıydı. anlayan anladı :)

Opusmek sadece bedenlerin birleşmesi
bütünleşmesi hissini tattırmaz, ruhen de
birlestirici butunlestirici bir hazzı tattırır.
Tabi ki seksi opusmeden bahsediyorum.

aşkla olan şeyler bunlsr.

emmek ve buna bağlı olarak öpmek bebeklikten gelen memeli yavrularının doğal bir iç güdüsüdür. bu iç güdü yavruların beslenmesini ve hayatta kalmasını sağlar. sinir uçları bu yüzden dudaklarda fazla yaratılmıştır. bunu zevk haline getirmek de bazı toplumlarda kültüre dönüşmüş.

bence küçükken arkadaşlar sonra büyüyüp evlenmişler ama arkadaş olduklarını bilmezle hem bütün evliler öpüşmez mi :D

eskiden insanlar ağızdan ağıza besleniyor olabilir ama insanlar burada birbirlerini sevsikleri ni yada sevdiklerini sandıkları için öpüsüyorlar

bence aşık olan insanlar önceden birbirlerinin gözüne bakarken anlık dudakları deymiş ve bu durum onların hoşuna gittiği için olmuş olabilir

Öpeşmek çok zevkli neden bilmiyorum :D

Öpüşme kesinlikle karşı tarafa doyma hissi. yemek ağızla yapılır doymak ağız yoluyla olduğu için insan sevdiğine ağzını yapıştırmak isteği bundan..

Atalarımız derken hangi atalardan bahsediliyor? Adem a.s. çocuklarını ağzıylamı besliyordu?

Ya bu evrim ile istediğimiz özelliklere sahip olmuşuz ,vücudumuz ihtiyacımız olan şekle gelmiş ama neden hala çirkin kadın ve erkekler var.Hangi insan güzel olmak istemezdi?

Vücut sinir ağlarının birim yüzeylerde en yoğun ve hassas olduğu yerler genital organ girişleri ve ağız çevresi ile dudaklardır.Beslenmede yediğimiz yiyeceklerin soğuk yahut sıcak olması dilimizde ise acı tatlı tuzlu ve ekşi ölçümleri ile metabolizma gerekli mineralleri vücuda alır Bu hassas noktalardan insan çok haz alır ve beyin mutluluk hormonu endorfin salgılar.Mutlu olmak ve mutlu etmek için yer içer ve öpüşürüz.

Sen de yorum yaz

Öpüşme

Dünyanın tüm kültürlerinde öpüşme yok, o halde öpüşmenin genetik olduğu söylenemez. Atalarımızın bebeklerini ağızdan-ağıza beslemiş olması ihtimali, ve öpüşmenin buradan geldiği öne sürülen teorilerden bir tanesi.