Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soruBatıl İnanış

3 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

karakedilere ve 13 e bizim insanımızın çoğu inanmıyor... çeviri yaparken düzgün yapalım arkadaşlar :)

şuna dikkat çekmek gerekli Hristiyanların 13'ü uğursuz olarak kabul etmelerinin 2 sebebi vardır.bunlar
* Peygamber Efendimizin (SAV) doğum tarihindeki rakamların toplamı 5+7+1=13
* İstanbul fethi 1+4+5+3=13 olmasıdır yani uğursuzun aksine (eğer uğur diye bişey varsa) uğurludur
batı batı diyip örnek aldığımız şeylerin ilk önce ne anlama geldiğini bilmemiz lazım

batıl inançların dinden kaynaklandığı iddiası çok saçma. Din aksine batıl olanı ortadan kaldırır. batıl inançların kaynağı "bir deli bir kuyuya taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış." o kadar.

herbirşeye anlam yükleme delisi insanoğlu sürü psikolojisiyle de bazı şeylere uğurlu ya da uğursuz anlamı yükler ve bunu popüler kültür haline getirir.

13 rakamı hristiyanlar için uğursuzdur çoğu apartmanda 13 nolu daire bulunmamaktadır 12 den 14e atlamışlardır benim 13 ile ilgili bir sıkıntım yok zaten oturduğum daire 13 numara :)

bunun en ama en basit cevabı çok merak edenler için belgesel kanallarında dahi veriliyor. insanoğlu psikolojik olarak kaotik yapıdan düzen çıkarmaya çalışır. herşeyin açıklaması var, araştırın, okuyun .

"herbirşeye anlam yükleme delisi insanoğlu sürü psikolojisiyle de bazı şeylere uğurlu ya da uğursuz anlamı yükler ve bunu popüler kültür haline getirir."
Katılıyorum. Her saçmalığı bilimin saçmalamasını bekleyemeyiz heralde. Zira uğursuz olduğuna dairde bir kanıt yok

13 en sevidiğim numara evde siyah kedi besliyorum ve apartmandan inerken üst katın merdiveninin altından geçiyorum şimdilik başıma bişey gelmedi:)

@31 Mar 2010 18:00 Bir turist seni görseydi korkudan...

1+4+5+3 yani 1453 avrupanın kuyruk acısı olduğu tarih :)

bana bir arkadaşım söyledi..peygamberimizin doğum yılı 571 topla bunları 5+7+1=13 ...bunun için dedi o yüzden senin uğursuz rakamın olmasın dedi.

haber yabancı kaynaklı olabilirmi acaba zira 13ile bi problemimiz yok. Kedileri sevenlerin renk ayrımı yapacağını sanmıyorum. ha beyaz ha kara ne farkeder.

Dinin etkisi derken? Zaten dinimiz bize batıl inanışlara inanmayın diyor. Ayrıca kaldı ki çok da büyük bir soru değil ama bilim bunu çözemez. Neden mi? Çünkü hepimizin bir ruhu ve doğru ve özgür iradesi var...

en saçma bulduğum ama bazılarının inandığını gördüğüm batıl inançlardan bazıları

Bari 14. yorumu ben yapayım da 13'te kalmasın :)

hayır 14 bu...

kimse 13 ve kara kediye inanmıyor merak etmeyin, dinsizlerin işi onlar:)

13 sayısının kendisi bizzat uğursuz değil, onu uğursuz göstermeye çalışan metafizik güçler var. amaç da bir korku değil, farkındalık yaratmak.

bu sayıyı uğursuz sayanların nedenini söyleyim (bence) Peygamber Efendimizin doğum yılı 571 rakamları topla 13, istanbulun fethi 1453 rakamları topla 13 , bunlar bizi istemeyenlerin oyunudur onlarda uğursuzdur bu sayı

ÜĞÜRSÜZ ŞEYLE 13 RAKAMİ KARA KEDİ AYNA KIRMAK VE BİRÇOK ŞEY

insanlar dine inanıp ya da inanmadıklarına bağlı olarak kara kedi buna göre tepki veriyorlar ama çoğu insanda buna inanmıyor

Batıl inanışlarım var diyenler aslında bunu başkalarını kandırmak için yapıyorlar. Yani amaç müminleri Allah cc. inkar etmeye ikna etmektir. Uyumayalım...

Sen de yorum yaz

Batıl İnanış

Mantığımız bize batıl inanışların gerçek olmadığını söylese de, biz onlara inanmaya devam ediyoruz. Kara kedi gördüğümüzde verdiğimiz tepkinin daha çok 'doğaüstü' olaylara inanma isteği ve dinin etkisinden kaynaklandığı ifade ediliyor.