Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soruBurun karıştırmak

4 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

tozlarla birleşen burun mukozasını temizlemek olabilir mi acaba?

Bir Yazıda Okuduğuma Göre O Hareketi Yapmak Beyinde Yer Alan Birşey armış Onları Oynattığı İçin Beyin Daha İyi Çalışıyormuş Böylece Çocuk Zeki Oluyormuş !

( Sakın Uygulamayın ! Yanlışsa :) )

kaşınıyor bizde kaşıyoruz küçükken parmağımızla kurcalamak daha cazip gelmiş. :D

Burundaki Tatakları Bilimadamları mı gelip temizleyecek ???

öpüşmeymiş burun karıştırmaymış, nalakası var bunların bilimle burun karıştırmayı anlamayacak ne var, insan burnundan nefes alır sürekli doğal olarak havadaki toz vs burunda birikir, müslümanlar beş vakit abdest alırken burnunu yıkar, burun kartıştırmayada ihtiyap duymaz haliyle.

Nasıl faydası bulunmuyomuşya.Eğer burun deliğin ince ve bulunduğun ortam çok kirliyse burnunun için çok kısa zaman içinde dolar ve insan rahat nefes almak için temizler.Tabi sebebleri başkadır ama ana amaç fark edilmese bile nefes almayı kolaylaştırır.

çocukken, henüz yeni gelişmekte olan immun sistemi nedeniyle salya sümük üretimi fazla olur. bunların temizlenmesi sinirsel kaşınma ve hazla teşvik edilir netekim.

Pekiiii !!!
Olgun insanların yüzde kaçı

ee ben kesinlikle biliyorum ZEVKLİ OLUYOR :D

Burun karıştırmak demek burnu temiz tutmak demektir. Zevkli olması da kaşıntıyı giderdiği için. Tek sorun ortalık yerde yapmamak gerek. Bununla ilgili bir araştırma vardı, burun karıştırma alışkanlığı olanlar solunum yolu hastalıklarına daha az yakalanıyor gibi.. öpüşmek te en fazla sinir hücresi dudaklarda bulunur, bundan zevk almak da gayet doğal. Mutlaka evrime dayandırmak isterseniz işiniz zor tabii. Bu haber tamamen magazin haberi. bilim adamlarının böyle düşündüğnü sanmıyorum.

sıkıntıdan ve rahatlamak için

habere inat karıştıralım zevkli oluyo :DD:D:D:D:D:

Burnu tıkanan çocuk tıkanıklığı açmak için kanal çalışması yapıyo bunu oturupda uzun uzun düşünmeye gerek yok, beynimizi faydalı işler için kullansak daha iyi olur.

Burun karıştırmak kan akışını hızlandırır ve sağlığa yararlı olduğu daha önceden açıklanmıştı.

çok ıkınmışlar. hani herşeyin bilimsel bi açıklaması olmak zorunda diye kanırtmışlar da kanırtmışlar.

bilimin cevap bulmadığı her şeyi karadeniz li insanların hangisine sorsanız size anında cevaplar.

bilim her şeyi zor düşünüyor demek ki burun karıştırmak solunum yolu tıkanan çocuğun kendi kendini tedavisidir varsa bi açıklama bu hem psikolojik hem bilimsel.

ben daha çok maden çıkarıyorum çok zevkli tavsiye ederim karıştırırken çok ahmak görünüyoz ayrı :D :D

BENCE İZLEMEYİ

BENCE GÜNAH

Burun akciğerlere giren havanın filtrelendiği yerdir. İnsanoğlu da otonom olarak filtreyi temizlemeye çalışıyor, bilim bunumu bulamamış, işine mi gelmemiş :))

saçmalık, burun karıştırmanın sebebi var. burun sinirlerinin buradaki pislikler sonucu kaşıntı oluşturması ve bunu temizleyerek kaşıntıdan kurtulma isteği. burun içinin temiz tutmanın faydalı olmadığını kimse iddia edemez. asıl garip olan bunu temizlemenin ayıp veya kötü kabul edilmesi..

@06 Nis 2014 23:26 he he sen karştır teneke : )

Bu soruyla uğraşan adama bilimadamı değil eli boş denir... Burun, sonlunum sisteminin filresidir. Ve o filtre, kılları sayesinde akciğerlere tanecikli havanın gitmesini engeller, soğuk havalarda ise yine akciğerlere giden havayı müküs yada sümük (ne derseniz artık) sayesinde ısıtır. İnsan canlı olduğu için de filtre değişimi olmadığına göre o filtre bebeklikten itibaren açılmaya, temizlenmeye çalışılacak.... E bunun içinde fırça kullanılmayacağına göre, o burun karıştırılacak.....

Bulunamayan ıvır zıvır diye darvine selam çakıyor bu teknohırsızlar.. Çoğunun sebebi biliniyor.. Burun karıştırmanın faydası yokmuş, hadi ordan

Sen de yorum yaz

Burun karıştırmak

Dört çocuktan biri'nin sergilediği bu davranışın insan için hiç bir faydası bulunmaması, bilimadamlarını teori üretmekte zorluyor.