Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soruRüya görmek

5 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Freud zamanında bilim bu kadar gelişmemişti, Freud beyefendi bunları bulsaydı zaten şaşardım. Bugün rüyaların ne olduğu tam olarak bilinmesede NE OLMADIĞI kesin olarak biliniyor, o da freud'un dediği gibi bilinçaltı saçmalığı değil, bunun etkisi var ama tamamen bundan kaynaklanıyor diyemiyoruz.

Çünkü günümüz modern bilimi artık bazı hayvanların ve anne karnındaki doğmamış bebeklerin bile 7 aylık oldukdan sonra rüya gördüğünü biliyor.

Bu durumda doğmamış bir bebeğin ne tür bilinçdışı isteği olabilir, üstelik henüz kendi gözleri ile görmediği şeylerin rüyasını gören bir canlıdan bahsediyoruz. Bebeğin rüyası anne'nin hislerine ve görüntülerine bağlı ise bu zaten bilinçdışı değildir.

bilim çaresiz değil, çaresiz olanlar kendini bilimadamı ilan edenler. rüyalar metafizik alemin gerçeğidir ve metafizik fizikle ispatlanabilse zaten metafizik olmaz fizik olurdu. dökümantasyon madenciliğine dönmüş bilim işlerinin metafiziği deşifre etmesi imkansızdır.

Rüyaların da açıklaması var fakat bunu bilim adamlarının bugünkü teknolojyle ispatlaması zor. Rüyalar beynimizde gün içinde işlem gören bilgilerin, düşüncelerin, dinlenme sırasında düzenlenmesidir. HD defragmantasyonu gibi. Bu sırada akan bilgiler "bilinç" devre dışı olduğu için ancak uyanınca sembolik görüntüler olarak hatırlarız. ihtiyacından daha az uyuyan kişilerin hafızalarının zayıfladığı deneylerle ispatlanmış..

Bir başka teori de rüyalarımızın ruhumuzu gelecek güne hazırlamasıdır. Şu an bazı rüyalarımızda geleceğin görüldüğü de biliniyor ama bilimadamları tesadüf diyip duruyorlar. Kişilere yapılan hipnoz sayesinde gördüğü rüyaLARın gerçekleştiği ispatlanmış. Yine metafizikle alakalı ve belki de durugörünün bir kanıtı. Psişik eylemlerimizin istek dışı gerçekleşmesi de denebilir.

Yahu geçin bunları sevgili ziyaretçiler. freud üvey abisi ile annesini aynı yatakta yakalayınca 'bebekler annelerini cinsel hazla emer' diye görüş fırlatan birisi. Ve geneldede tüm psikolojiyi cinselliğe dayandırır.
Asıl tartışılması gereken rüya farklı bir mekan boyutumudur, zaman boyutumudur.

Uykunun sırrı ruhun bedenden çıkmasıdır. Bedende gerçekleştiremediğimiz olayları ruh uyku sırasında gerçekleştirir. Bu yüzden bebekler henüz yeni bedenlerine kolay alışamadıkları için sık sık uyurlar. seto

bravo. ne güzel entel insanların yorum yaptığı bir sayfa olmuş. bi an türklerin yorum yaptığı sayfalardan birinde olmadığımı hissettim

rüya dinlenme boyutu. beni dinleyin yorulunca uyuyun:)

rüya görerek pararlel evrenler arasında geçiş yapıp, zaman kavramının değiştiği başka bir evrende yaşayıp, 4. boyuta geçtiğimiz andır.

bi saçmalık daha , bilim adamaları rüyaların sıırını büyük oranda çözdüler. Rüyalar beynimizdeki düşüncelerin ve bilgilerin REM döneminde bilinç aktif değilken oluşturdukları simgelerden oluşan görüntülerdir. Yani beynimizin uyku sırasında yaptığı DEFRAGMANTASYON işlemidir. huzur bulmamızı ve rahatlamamızı sağlar. yani bir çeşit :beynimize girip de tam anlamlandıramadığmız bilgilerin, fikirlerin indexlenerek veritabanına kaydedilmesidir.

Öldün mü, sorusuna Evet cevabı verilemiyeceği gibi Rüyanın ne olduğunu da ancak onu yaratana sorabilirsin. İnsan ancak Rüya da iken vücutta nasıl gelişmeler oluyor vs. onu ölçebilir ama tam olarak ne olduğunu ve neden yaratıldığını bilemeyecektir... Rüya şu dur denilen tüm yorumlar göreceli ve eksik tanımlar olacaktır...

Sen de yorum yaz

Rüya görmek

Günümüzün bilimadamları, Sigmund Freud'un "rüyalar, bilinçdışı isteklerimizin ifadeleridir" tezini reddediyor. Neden rüya gördüğümüz de hala açıklanamıyor.