Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soruErgenlik

6 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

hayvanlar doğar doğmaz üremeye mi başlıyor belli bir zaman içinde vücudun gelişmesi lazım hayvanlarda bu durum kızışma dönemi olarak belli zamanlarda gerçekleşiyor mesela kediler mart ayında kızışırlar.

ergenlik yaşayan bir sürü hayvan var. mutlaka insanla aynısını yaşaması gerekmez. bakınız genç maymunlardaki çılgın ve enerjik davranışlar. üreme olgunluğuna geçiş çoğu memelide geçici sıkıntılar yaratabilir.

Bu saçma tezleri niçin üretirler anlamak zor.
Tüm canlı türler doğum ile ölüm arasında evrim geçirir. Bu evrim ifadesi Darvin evrimi değil! Bu gerçek ilahi bir evrimdir.

Canlıların ilk duraklarındaki (ana-baba daki) hali ile doğum sonrasındaki
şekil, beslenme, solunum v.b. halleri aynımıdır?

Hayvanlar da kendi olguları içinde yavruları ile ilgilenir, onların avlanma, barınma, dost-düşman ayrımı ile ilgili eğitimleri verirler. Ergin olduklarında da kendi başlarının çaresine bakarlar. Kendi avını kendi bulmak zorundadır.
Bizler her ne kadar anlamasakta, kabüllenemesekte...
Saygılar

@12 Eki 2009 00:37 Değişim farklı bir şey, Gelişim farklı bir şeydir. Bunları da evrim diye adlandıramazsın...... Hayatını boşa heba etme...

Düşünebilme sayesinde üretilen fikirlerin arasında her zaman bir geçiş durumu olacaktır. Düşünemeyenler düşünsün :)
Beynin büyüklüğü değil işlevi önemlidir :)

Sen de yorum yaz

Ergenlik

Ergenlik dönemi geçiren tek varlık insanlar. Benzer bir 'geçiş dönemi' yaşamayan hayvanların, olgun hayata alışmak için yeterince 'büyük' beyinlerinin olmadığına işaret ediliyor. İnsanların ise, erişkinliğin getirdiği sorunlarla mücadele edebilmek için beyin adaptasyonu sürecinde ergenlik yaşadıkları öne sürülüyor.