Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soruİyilikseverlik

8 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

"İyilik yapma durumu insanlara özgü"

bu noktada size katılmıyorum !
hepimiz balıklara yemek veren ördeğin, ve öldürdüğü hamile maymunun yavrusunu şefkatle taşıyan leopar'ın, ve çin'de yaralı köpeği yol kenarına çeken köpek videolarını görmüşüz sanırım.

Dikkat ederseniz sorulara materyalist cevaplar bulmaya çalıştıkları için bir türlü içinden çıkamıyorlar. Atomlardan oluşan, hayatta kalma mücadelesi veren, tesadüflerden oluşmuş bir varlık, neden iyilik, fedakarlık yapar, neden kendini başkası için tehlikeye atar bir türlü materyalist kafaları almıyor. Materyalist düşündükçe de akılları açılmayacak. sadece 10 soruyla kalsa iyi, böyle milyon tane cevaplayamadıkları şey var.

Arkadaşın dediği videoları görmedim ama. Bir belgeselde bir geyik yavrusunu timsahın ağızından alan bi su aygırını görmüştüm. Karaya çıkarttıktan sonrada timsahın ağızından bile daha güçlü kapanan o ağızıyla mümkün olan en hassas şekilde yavruyu ayağa kaldırmaya çalıştı bir müddet ama iş işten geçmişti. iyilik yapma duygusu bize has değil hatta artık unutulan bir kavram. İnsanların gözünün önünde birileri gasp ve darpa uğruyor vede kimse izlemekten başka birşey yapmıyorsa öyle bi duygudan söz edilemez sanıırm.

bence bunlar medyanın geyik konuları bilimin değil.

Yav Çogu İnsan bence İnançları için iyilik yapar tabii baska seyler de olabilir...

Evrimci mantıkla düşünülünce cevap bulamamaları normal. iyilik yapmanın adına merhamet denir. bu pek çok canlının Programının kodlarında vardır. sadece fiziksel ihityaçları ve çevre şartlarını dikkate alan evrim mantığıyla yorumlamaya çalışmak yanlış.. bize mantıklı bir sebebi görünmese de pek çok duygu, içgüdü, canlıların kodlarında vardır.

bilime karşı çıkanlar bu olayı bir dinle açıklamaya çalışsınlarda , yaratıcının neden kötülük diye bir şeyi var edip neden insanın içine iyilik koyduğu gibi ... neyse uzatmayacağım yani bunu bi düşün ne kadar komik olduğunu tekrar düşün (:

02:50 sen dünyaya niye geldiğini bir düşün ozaman bu sorun da dahil bir çok sorunun da cevabını bulacaksın ;)

bu bilim adamları ateist herhalde
ve herkesi ateist sanıyolar
adamlarda ahiret yok cennet yok cehennem yok m.l gibi yaşıyolar bazen acıyorum bunlara

bunuda açıklamasınlar artık öğrenmesek de olur. düşünün bi bilmem hangi hormonum yükselmiş normal seviyeye gelmesi için acilen bi iyilik yapmam lazım. çok bilimsel oldu :D:D

bu bilim adamları ateist herhalde
ve herkesi ateist sanıyolar
adamlarda ahiret yok cennet yok cehennem yok m.l gibi yaşıyolar bazen acıyorum bunlara
----------------------------------------------------------------------------
yorumun o kadar doğru ki.can alıcı biyerden yakalamışsın,katılıyorum..

ya arkadaşlar nihayet doğru dürüst yorum yapan insanlar ile karşılatım. daha insan aklını çözmemiş olmamıza rağmen insan aklı ile varolşu vs. açıklamaya çalışıyorlar. sırf açıklama yapmak için kanırtıyorlar bazen başk abir şey de söyleyince bilimde din olmaz diyorlar. yani iyilik yapmayıda böyle güdüsel bir hale getirmeyin yahu. ha ben buna neden sayarım belki bir bilim adamı da bir gün cevap verecek ama demem o ki herşeyi tek önle bakılmasın. illa bilim ile açıklayacağız demekde bir sabit fikirlilik oluyor kimse farkında değil

İyilik yapmak insana özgü değildir. bazı hayvanlarda olduğu gibi, bazı insanlarda da yoktur.

bundan kolay ne var.. acı ve merhamet olan bir varlık tabikide iyilik yapmak ister.. bilim adamları önce acı ve merhametin sebebini bulsunlar. bazen acı o kadar adaletsiz yaşanır ki ters teper ve kötülük yapmaya da dönebilir..

Sen de yorum yaz

İyilikseverlik

İyilik yapma durumu insanlara özgü olmakla beraber, neden iyilik yapmayı seçtiğimiz hala yanıt bulamıyor. Bazı bilimadamlarına göre, iyilikler, grup bağlarını güçlendiriyor.