Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soruYüz kızarması

9 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

uzak doğulu bayanlardan hoşlanırım,bu utangaç pozda çok hoş olmuş, ama yüzüm kızarmadı,demekki erkeklede son teze göre güzel görünme derdi yok.

sen bayanı görüyorsun ama o seni görmüyor şimdi beynin elbette bu durumu biliyor ve tepki vermiyor ancak o kız karşında olsaydı durum daha farklı olurdu :D

benim yüzüm hiç kızarmıyor :D acaba ben insan değilmiym:) ama gerçekten kızarmıyor...

@07 Ekim 2009 22:19 Utanma duygun yok belki ondandır :D

kapkara zencilerin yüzünün kızardığını nerden bilicez? ani tepkiden kaynaklanan kan basıncı fazlalığının kılcal damarları şişirmesi olmasın o dediğiniz kızarma?

Darwin sanki herşeyi çözdü bi bunu çözemedi adam ömrünün sonuna doğru kendi teorisinin yanlış olduğunu anladı ama ondan daha fazla bu teoriye inananlar teoriyi yaşattı ama elde var kocaman bir sıfır

Darwin neyi açıklayabilmiş ki :)) Adaları şurayı burayı gezip görüp onu bunu birbirine benzetip hikaye uyduran bir adamdan ne beklersin :) Bilim dünyasının bu adamı referans almasını üzülerek karşılıyorum...

Kardeşim evrimin neresi tam ki ? Güldürmeyin ya artık bırakın şu boş şeyleri :):):)

bukalemun soyundan geliyor olabiriz :))) gerçi sadece tek renk ama insana dönüşürken bazı özellikleri update etmeyi unutmuş olabiliriz :)))) darwin hesaabı :))

bu yorumlar bi alem ya koptum gülmekten.

Makalenin bu bölümünü ilk okuduğumda aklıma bukelemun geldi onu da arkadaş yazmış saolsun :D

Darwin'in 1800'lü yıllarda evrimi tamamiyle çözümlemesini falan bekleyenlere soruyorum "sizinkiler" bilim için ne yapmış? Din değilki bu adam basmakalıp döksün biz de inanalım geliştirilmiş değiştirilmiş. Mikroskop olmadan bu kadar olmuş. "Sizin" bilim adamlarınızı toplasak u adamın yarısı kadar iş yapmamışlardır.

-alıntı 'Darwin, Din değilki bu adam basmakalıp döksün biz de inanalım'

-madem din değil niçin sanki peygamber demiş gibi kabullenmeye gayretlisin sevgili kardeşim. Unutuma gerçeklerle ölümden önce yüzleş ki, görünce hazırlıklı olasın. Yoksa bu dünyada bomboş yaşamakta ne zorluk var ki; doğ, ye, iç, yat, öl ! Önemli olan doğmakla ölmek arasında yaptıklarındır !

yüzün kızarmasının nedeni utanma durumunda yüz kaslarının
hareketsiz bir şekilde kalarak gerilmesi sonucunda beynin yüz çevresine kan pompalamasından ibarettik
faydası
pompalanan kanın beyne kadar ulaşarak daha etkin düşünmesini sağlar. buda yapılan hatanın tekrarlanmamasını sağlar

@agop tüm bilimadamları salak bi biz akıllıyız dimi. söylediğiniz şeyin konuyla alakası yok ve yanlış :(

ani kan basıncı ve solunum artışı açık tenli ve kılsız olan insanlarda hemoglobinin görünmesine neden oluyor. neden yüzde? çünkü insan beyni, enerjinin %20 den fazlasını kullanan organdır ve yüzde çok fazla mimik kası ve kılcal damar vardır. insanları heyecanlandıran durumlarda kan akışı hızlanır, damarlar genişler. ben bunları bilimden öğrendiğime göre bilimin yüz kızarmasını açıklayamaması bir iftiradır.

@25 Nis 2013 00:57 Bu nasıl bir uydurumdur ya.... Senin göz kapakların bile kıllı anlaşılan.

Utanmanın ne olduğunu anlatın diyecem, bilmeyenler bilime başvuracaklar :))

Sen de yorum yaz

Yüz kızarması

Sadece insanoğlu'nda bulunan bu özellik, "kızarma, insan ifadelerinin en tuhafı" diyen Charles Darwin'in bile kafasını karıştırmıştı. Yüz kızarmasına ilişkin, evrim teorisi yetersiz kalıyor, çünkü hayatta kalabilmemiz için yüz kızarmasının herhangi bir fonksiyonu yok. Daha güzel görünebilmek için isteksiz de olsa yüzümün kızardığı, öne sürülen tezlerden biri.