Bir türlü gerçekleşemeyen teknolojilerGeleceğin TV'si

10 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Ben bu teknolojinin olmadığına da inanmıyorum.Belki ticari olarak yaygın olmayabilir.Fakat köklü ve büyük gizli servisler için bu teknikler çocuk oyuncağı sayılır.Mossad,C.I.A.,NSA,MI5,BND gibi kuruluşlar bu tip şeylerin üstesinden rahatça gelebilirler.

sony 3 boyutlu ultrasonlu filmin patentini almıştı ve bunu bulan mucitin ismini açıklamamıştı.ultrason sayesinde beyine belirli dalgalar gönderip filmi insan 3 boyutlu şekilde izleyebilecek.his koku tat duyma görme gibi duyular sayesinde filmi gerçekten yaşıyormuş hissi vereceği söyleniyordu(tıpkı rüya gibi) hatta çok geliştirilince video oyunlarınında beyinde oynanabileceği söylenmişti.imkansız değil ama bu teknoloji kaç yıl sonra bize ulaşır yada görürmüyüz bilinmez :))

Radyodur o radyo :D

Bence bu yenilikler iyi ki gerçekleşmemiş.Bunlar olsaydı geleceğimiz tehlike altında olabilirdi örn:zaman yolculuğu,uçmak Teknolojinin daha fazla kurcalanırsa daha zararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Afatih, fazla Amerikan filmi izliyorsun :).

Sen de yorum yaz

Geleceğin TV'si

1960'lı yıllarda basılan Chicago Tribune isimli gazetede yer alan ve Kulaklık TV olarak da anılan bir teknolojiden bahsediliyordu. Başa takılan bir kulaklık sistemi sayesinde, görüntünün doğrudan beyin tarafından algılanması amaçlanıyordu. Böylece insanlar, evde oturup TV seyretmek yerinde diledikleri yerde TV seyredebilmenin keyfini yaşıyordu.