Bugün varolan 10 inanılmaz teknoloji!6. iPhone

5 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Videolu gorusme? Iphone ? Yok artik

iPhone 3g de ön kameramı varmış ki videolu görüşme yapılsın :)

"Bir çoğumuzun rüyası olan videolu görüşmeyi cep telefonlarına getiren iPhone 3G'yi de unutmayalım."

Yapmayın, iPhone 3G'de ön kamera bile yok!

Anti-iPhone topluluğu asla eline bir iPhone almaz ve ne özellikler içerdiğine, ne yeteneklere sahip olduğunu ve rakiplerinin ASLA VE ASLA ona yetişemeyeceğini incelemezler. Çünkü buna inanmak istemezler ve kulaktan dolma, kafadan uydurma bilgilerle yola devam ederler. Kendilerini bir iPhone alacak paraları olmadığından dolayı böyle teselli ederler. Ayıp..

arkadaşlar evet birçok özellik daha öncede vardı ancak hız ve stabilite yoktu. iphone öncesi hiç kapasitif ekranlı bir cep telefonu gördünüzmü? bu rezistif ekranlar dokunmatikten öte basmatikti. zamanında se p800 kullanmış işletim sistemli bir dokunmatik cepti ancak uygulama azlığı grafik kalitesi sorundu. nokia ise bize rengini değiştirip, tuşlarının, kameranın şeklini değiştirip aynı cihazları yıllarca sattı. hemde çok pahalıya. Ben iphone'u sevmeyenlerin parası olmadığından almadığını sanmıyorum. Bilen bilir zamanında nokia 8310 diye ekranı renkli bile olmayan mono radyolu telefonun 1350TL ye satıldığını bilirim. iphone bazı konularda öncü oldu, nokia gibi günümüzün teknolojileri ile mümkün olan şeyleri yavaş yavaş 3 yıl, 5 yıl sonra piyasaya sürdü buda akıllı telefon pazarına rağbeti yavaş seğirlerde götürdü. bugün android süper bir işletim sistemi, ama lütfen şunuda unutmayın; iphone 3gs sadece 600Mhz bir işlemci 256mb ram'e sahip olmasına karşın yazılım donanım uyumu sayesinde tüm uygulamaları ve menü geçişleri hızlı ve stabil. hem iphone hemde htc desire sahibi olarak, 1ghz işlemcili androidimin sadece menü gezintisinde bile ufak ta olsa iphone göre fps düşüklüğü ve küçük takılmaları var. Ancak ikisininde birbirine üstünlükleri var.
Son olarak şunu söylemek isterim, marka fanatiği olmayın tüm teknolojiler bizim için, deneyin ve gerçekten sizin işinizi gören size hitap eden ürüne sahip olun. Hiç birşeyi denemeden bilemezsiniz. Kağıt üzerindeki veriler bazen aldatıcı olabilir.

bence de iphone ve videolu görüşme pek de beraber anılır kavramlar olmamalı. piyasada birçok görüntülü konuşma yapabilen telefon varken iphone ilk çıktığında video bile çekemiyordu. Bugün gelinen nokta da ise markalar birbirine paralel gidiyor. mesela general mobile da fox diye bir ürün çıkartmış bence güzel ilgilenenler için bir de yarışma yapmış telefonu hediye ediyormuş=))

evet siteyi ziyaret ettim gerçekten de öyle bir yarışma var, bu gece başlayacakmış.

Sen de yorum yaz

6. iPhone

Birçok kişi iPhone'u ilk duyduğunda bunun bir şaka olduğunu düşünmüştür. İster sevelim ister sevmeyelim, iPhone son 10 yılda elektronik dünyasına en büyük etkiyi yaptı ve cep telefonlarına bakış açımızı değiştirdi. Bugünlerde cep telefonuyla hiç ilgisi olmayan cihazlar bile iPhone'daki özelliklere adapte ediliyor. iPhone, herkesin istediği ama kimsenin henüz yapmadığı birşeyi yerine getirdi.

WAP tabanlı olmayan internet, büyük kitlelerin ilgisini çekti. Şu an diğer birçok cihaz (Android, WebOS, vs.) benzer özellikler sunuyor ve bu da endüstri üzerindeki büyük etkinin işareti.