Bugün varolan 10 inanılmaz teknoloji!2. WiFi

9 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Teknolojide sınır yok

abi biz tahsinle duvara sıştık..

1999 da arkadaşıma bir videoyu bir odadan diğer odaya 'ışınlayabileceğimi' söyleseydim, bana; -Salak, zaten adamlar yıllar öncesinde TV denen bir alet yapmışlar, değil bir odadan diğerine kilometrelerce uzaktaki videoları evine yolluyo derdi....

Sen de yorum yaz

2. WiFi

Kablosuz ağ teknolojisi, 1999'da hala gelişmemiş bir durumdaydı. O yıllarda cep telefonları yaygın olsa da lüks sayılıyordu ve biraz da büyüktüler. Metin mesajları pek fazla kullanılmıyordu, veri planları ise bugünkünün çok gerilerindeydi.

İnternete genellikle evde veya okulun laboratuvarında bağlanıyorduk. Yerel ağlar (LAN), oyunlar ve iş iletişimi için giderek önemli bir hal alıyordu.

Sorun ise kablolu bağlantıların taşınabilirliği zorlaştırmasıydı. Laptop'unuzu işe götürdüğünüzde duvardan gelen kablolu ağa muhtaçtınız. 90'larda LAN oyunlarını oynayanlar ise her bilgisayarı doğru bir şekilde ağa bağlayabilmenin ne kadar uzun süren bir işlem olduğunu bilirler.

1999'da, bir arkadaşınıza 10 sene sonra bir videoyu bir odadan diğer odaya 'ışınlayabileceğinizi' söyleseydiniz bunun bir bilim kurgu olduğu cevabını alabilirdiniz.