En ilginç icatlarUykuyu algılayan otomobil

13 / 21

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Yüksek sesle uyandırılırsa asıl o zaman kaza yapar :)

abicim bizim milet em.kemerini zor takıyo bu kabloları nasıl taksın

Adamın kafasındakilere bi bakın...Araba kullanırken kim onları takmak ister ki=) Rahatsızlık sebebi bi kere...

kablolar biraz fazla fakat gercekten güzel bi icat

siteniz idare eder çünkü araba ssürerkenn kimse okadar kablo takmaz bence bu icadı değiştirin yada siteye koymayın şimdi bu sitede olan varsa cevap yollasın

@12 Kas 2008 13:33 idare eder

Ne kablolari. Su an yeni sistemlerde tamamen kablosuz bicimde uyuklayip uyklamadiginizi anlayanlari var Japonyada.
Uyandirmayi ise sesli degil titresim ile yapiyor. Toyota su an bu sistemi japonya icindeki arabalarda kullaniyor. Teknolojiyi ise Ayonix diye bir japon firmasi yapmis. Haberiniz olsun.

Arkadaslar deneme esnasinda oldugu icin kablolar var, seri üretime gecirilince kablolar yerlerini mikrosensörlere devredecekler.. Mercedes Benz AG 2009 yilinda seri üretime gecirmeyi düsündüklerini aciklamis..
Dedigim gibi kablolarin görevi Programin 100% calistigindan emin olmaktir, cünkü kablo üretmek sensör üretmekten daha kolay ve ucuzdur!

Hakkaten kafasızsınız heralde! Diyorki geliştiriliyor yani bu demekki o kablolar geliştirme aşamasında çok daha fazla detaylı gerçekçi veri toplamak için! Heralde sistem yapıldığında öle şeyler olmayacak orada!!!

İYİ FİKİR AMA ÇOK KABLOLU GÖRÜNÜYOR SÜRÜCÜYÜ RAHATSIZ EDER

Sen de yorum yaz

Uykuyu algılayan otomobil

Mercedez Benz, sürücünün uykusunu algılayan otomobiller üretmeyi planlıyor. Geliştirme aşamasındaki bu icat uykuyu algılayınca ne oluyor dersiniz? Tabii ki uyandırılıyorsunuz...