Gerçek hayattan uyarlanan filmler: En iyi 34 film27. Kız Kardeşimin Hikayesi- My Sister's Keeper

27. Kız Kardeşimin Hikayesi- My Sister's Keeper

Kız Kardeşimin Hikayesi- My Sister's Keeper  filmi konusu nedir? Anna Fitzgerald (Abigail Breslin), doktorların önerisiyle; genetik müdahaleler yapılarak dünyaya getirilmiş bir çocuktur. Doğumunun amacı olarak, lösemi hastası olan ablası Kate'in tedavisi ve nihai aşamada gerekli olan böbrek naklinin Anna'dan yapılması düşünülmektedir.

Kate'in tedavisi için mesleğini bırakan avukat anne Sara (Cameron Diaz) ve işini ihmal eden baba Brian Fitzgerald (Jason Patric)'ın tüm uğraş ve kaygıları, bir gün Anna'nın sürpriz bir girişimiyle şok bir gelişmeyle karşı karşıya kalacaktır: Anna, ebeveynlerinin kendisi üzerindeki tıbbî haklarının sınırlanması amacıyla kentin en ünlü avukatı olan Campbell Alexander (Alec Baldwin'a) vekalet vererek anne ve babasına dava açar.

Kendisine bu girişiminde ağabeyi Jesse (Evan Ellingson) yardımcı olacaktır. Davaya bakan hakim Joan De Salvo (Joan Cusack), yakın zamanda çocuğunu bir trafik kazasında yitirmiştir. Olaylar ve Kate'in yaşamı beklenmedik gelişmelerle doludur.

IMDb: 7,4