Herkese göre bir Linux var!Multimedya için en iyisi: Ubuntu Studio

10 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

pardus niye yok?

Pardus'u göremedim galeride.

Ah şu komut satırı paneli,stanadartı oturtsa,her biri ayrı kafadan komut istemese,esnek olsa,tıkla çalıştır yaygın olsa,Windows ile kapışabilecek ama maalesef,ilk kurulumdan sonra herşey ileri seviye bilgiye gereksinim duyuyor.Bu yüzden hep başlayıp hep yarıda bıraktım linux sevdasını

Linux kulanmak isteyen ancak komut satirlarinda sorun yasayan arkadaslar komut satirindan install yapmak icin debian'in gelistirdigi yum,ve apt-get 'in bir kac ozelligini bilmek islerini oldukca rahatlatacaktir
ne istersenin kurmaniz saniyler kadar kolay bu konu cok abartildigi icin
bir ornek vereyim

apt-cache search conky = conky paketinin versiyonlarini ve surumlerini armamiz icin
apt-get install yada "sudo" ekleyerek admin yetkileri altinda eklemek icin
sudo apt-get install conky = conky paketini install etmek icin
sudo apt-get remove conky = conky paketini uninstall etmek icin
sudo apt-get update =kurdugunuz paketlerin apdate icin
apt-get -u upgrade = kurdugunuz paketlerin apgrade icin
baska bir seye gerek yok linuz serverlarindaki herseyi kurmaniz saniylerle mumkun
saygilar

pardusu masaüstüne yükledim ancak internet sorunu çözemedim bi bilgisi olan varsa eğer....

pardusu masaüstüne yükledim ancak internet sorunu çözemedim bi bilgisi olan varsa eğer....
____________________________
sorun hakinda biraz detayli bilgi vermen gerekecek bu sekilde biraz muneccim tecrubesi gerekiyor sanirsam
Lan yada Wlan
komut satirina ifconfig diyerek yada top diyerek herhangi bir trafic akisi varsa br goz atman icin

Backtrack nerede ? :D:D

Pardus linuxtan sayılmıyor herhalde...Pardus sorunu olan arkadaslar özgürlükicin.com dan sorunlarını cozebilirler.İnternet sorunu yasayan arkadasım AĞ YÖNETİCİSİNE girersen sorunu cozersin :)

ben 14 yasındaım ben bile parduse kendim format atıp interneti yaptım

Herkese göre bir linux var da bana göre yok sanırım.. İnternet cafe işletiyorum malum microsoftun windows ürünlerini kullanmak mecburiyetindeyim , linüx'ün exe uzantılı dosyalara tam destek vereceği günleri bekliyorum , o zaman geçerim belki ... Windows işletim sistemine sahip masaüstü pc ye cd yi takıyorsun , kurulumunu yapıp oyun oynamaya başlıyorsun ama linüxte bu mümkün mü? çok araştırdım internette fakat öğrendiğim kadarı ile linüx ün exe uzantı desteği yok ve olması için wine isimli programı kurup ancak o zaman oyun oynanıyormuş ancak oda sorun çıkartıyor , her yüklenen oyunu oynatmıyor ... İnternet ortamında linux konusu geçen bazı başlıklarda kendini çok bilmiş linux kullanıcılarına soruyorum neden exe desteği yok? windowsta var sizde neden yok diye sorduğumda aldığım cevap: Bizler windows gibi kapalı kaynak kodlu bir işletim sisteminin kullandığı birşeyi almayız.. Sana al diyen yok geliştir sende desteğini ver , ondan sonra ağlayarak duygu sömürüsü eşliğinde; neden millet windows kullanıyo gelin linux kullanın destek verin diye ağlayanlara sesleniyorum. Siz linux yazılımcılarında , geliştirmecilerde bu kafa olduktan sonra linux her daim sunucularda kullanılan bir sistem olarak kalacaktır , son kullanıcının linux kullanmasını beklemeyin , diyeceklerim budur.. Bu arada chip com tr yi takip eden biriyim , teknoloji haberlerini biz kullanıcılarla paylaştığınız için şahsım adına tüm ekibinize tşk ederim , gerçekten güzel iş çıkarıyorsunuz.

@13 Şub 2013 02:30 sen ne yapmışsın be birader. cafe işletiyorsun ama ne windows ne linux ne de o bahsettiğin exe hakkında ilk okul seviyesinde bile bi bilgin yok.

pardus linuxten sayılıyo nokta(.)

Android I koymazsin anlarimda pardus neden yok

Sen de yorum yaz

Multimedya için en iyisi: Ubuntu Studio

Birçok çoklu ortam paketini içerdiğinden dolayı diğer Linux kollarından ayrılan ve Ubuntu Studio adını alan bu Linux dağıtımının masaüstü ortamı ise GNOME'dur. Ubuntu Studio, özellikle amatör veya profesyonel anlamda müzik, grafik veya video ile ilgilenen kullanıcıları hedef kitlesi olarak belirlemiştir.

 

Turhost