Hırsızları kandıran en yaratıcı icatlar!Ironkey USB Flash Drive

10 / 15

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Yaw içindeki verileri geçtik.O veriler tek kopya ise nolcak?Hem o belleğin maddi değeri verilerden daha çok gircek bize.

@sampiyon bilo Cozum: Backup, bu urun zaten verilerinizi guvenle tasimaniz icin, eger baska kopyasi yoksa sizde baska kooyasini olusturun.

güzel birşey gerçekten

her şeyde de bir sorun bulmasanız olmuyor yani... çok önemli verilerin tek bir kopyası varsa ve bir usb bellek içinde ise senin güvenliğin için kim ne yapabilir ki, ne halin varsa gör derler adama....

usb bellekler saklamak için değil, taşımak için kullanılır. yedeklemek için daha sağlam medyalar bulmalısınız. Bunlar küçük olduğu için kaybolması ve verilerin bozulması çok kolay. önemli bilgiler varsa mutlaka şifrelenmerli. Yine de şifreleme için daha basit, ucuz çözümler var.

yahu bu tür araçların özel ihtiyaçlara yönelik tasarlandığını niye kimse düşünmüyor anlamıyorum. bilgilerini kaybetmekten çok başka ellere geçmesinden korkuyorsan kullanırsın böyle bir sistemi. böyle bir derdin yoksa da şifrelemezsin, ya da başka bir cihaz kullanırsın. senin ihtiyacın yok diye başka hiç kimsenin olmayacak mı sanıyorsun?

Sen de yorum yaz

Ironkey USB Flash Drive

Bu USB sürücü, diğerlerinden farklı olarak içerisindeki verileri çok özel şifreleme yöntemiyle koruma altına alıyor. Bu nedenle USB'niz çalınsa bile içerisindeki veriler yine emniyette olacak. Eğer şifre 10 kez yanlış girilirse içerisindeki veriler otomatik olarak siliniyor.