Intel işlemci tarihinin kilometre taşları1993 - Intel Pentium

4 / 13

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Evet, çok nalet bi işlemciydi kendileri, oyunlarda donması ile meşhurdur :D

hem bu ayki dergide hem de şimdi bu sayfada 2.kez gördüm bu haberi. ikisinde de bu bug'tan bahsediliyor aöa açıklama yok tek cümle de olsa... neydi bu bug??

Editörün notu:
Pentium FDIV bug hatası 60-100 MHz Pentium’ların ilk sürümlerinin kayan nokta devresindeki bir hataydı ve bölme işlemlerinin zaman zaman yanlış sonuçlanmasına sebep oluyordu. Ayrıca bu işlemci çok ısınıyordu ve lakabı da "kahve ısıtıcısı"ydı.
Bu tür soruları bağlantı vererek forumda sorarsanız verilen cevaplar yorumlar arasında kaybolmayarak diğer CHIP Online okuyucularına da faydalı olur.

O hatali islemcilerden birine hala sahibim. (Kaybetmediysem) Bi zarari dokundugunu hatirlamiyorum. Deli gibi doom oynuyordum o islemciyle :)

Age of, Jazz jack R2 , daytona usa dlx ve su an aklıma gelmeyen onlarca oyun oynayıp yüzlerce işlem yapmisligim var. Pentium m 100 Mhz di bendeki. Hız olarak kullanım olarak tatmin ediyordu. HL felan bile sorun olmuyordu. Üstelik 8 mb yeni tip ssd ram ( gülmeyi n :) ve 2 mb trident VGA vardı. Hatta ekran kartını da arızalı bi sis bulup üstünden bi yonga sokup takarak 3 mb yapmıştım. Güzel dönemler , güzel zamanlar iste

Sen de yorum yaz

1993 - Intel Pentium

Pentium'un üç milyondan fazla transistörünün arasında bir de "bug" karışmıştı. Bu yüzden Pentium hızla tarih sayfalarındaki yerini aldı.