İnternetin yok ettiği 15 şey!4. Ansikolopediler

4 / 15

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

en acısı...

@02 Ara 2013 01:35 Ansiklopedilerin yerine çok daha fazla bilgiye şahip online verti tabanlarının geçmesi gayet tabi bu durum kitaplar için aynı anlama gelmez.

Neden acı olarak gördüğünü anlayamadım.Neticede o ansikolopedilerin içinde paylaşılan bilgilerin aynısı (hatta fazlasına) 100 gram lık bi cep telefonuyla ulaşmanın nesi kötü?

Ansiklopedilerin gitmesine uzulmedim de Amazon gibi buyuk kitap satisi yapan bir yerli firmanin olmamasi cok kotu. Adamlar hakli tabii, kisi basina yilda 0.1 kitap okunan bir ulkede kimse boyle bir sisteme yatirim yapmaz zaten.

Bilgisayardaki kütüphanelerden kolay bir şekilde arama yapılabilir. Yüzlerce kitap kısa sürede araştırılıp bir konuda bilgi toplanabilir. Ama asla bilgisayardan kitap okumak veya bir kütüphaneyi tamamen okumak mümkün değildir. Çünkü hem gözlere zararından hem de bilgisayar başındayken bir müddet sonra kitabı bırakıp internet, müzik veya oyunlara dalıyoruz.

ana britannica veya meydan larousse veya bir başkası olsun, bu kuruluşlar saygın profesörlerle çalışır biz bilgiyi bu kişlerden edinirdik, pekala wikimedia`da kimden öğreniyoruz; sarı çizmeli mehmet ağa! wikimedia alternatif olarak çok iyi ama ansiklobedileri yok etmesi anlaşılmaz, şimdi wikimedia`da bir bilgiyi edindik bunun doğru bir bilgimi diye ansiklobedilerle karşılaştıralım desek böyle bir şansımız yok!

@09 Ara 2013 21:57 Wikipedia'da yazdiklariniza kaynak belirtmeniz gerekir, ayrica klasik ansiklopedilerin de dijital versiyonlari vardir diye tahmin ediyorum.

@09 Aralık 2013 21:57 Çok yanlış konuşuyorsun kardeşim. Vikipedi'de yazılan her şeyin bir kaynağı var ve bu kaynaklar ansiklopediler bile olabiliyor.

@18 Aralık 2013 12:16 yeni ansiklopedi mi var ki, kitap mı basılıyorki vikipediye kaynak olsun.

Onun yerine vikepedi var.Daha çok bilgi var.

Wikipedia ve google yeter. Agaclara yazikbe

Bu iyi bir şey. Ağaçlar kesilmiyor işte.

Ansiklopediler güvenilirdi. İnternetteki neredeyse hiçbir bilgi güvenilir değil.

Sen de yorum yaz

4. Ansikolopediler