Kasetten USB'ye depolama birimleri...DVD

13 / 20

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

vay be 1995 te çıkmış sene 2009 bende hala cd sürücüsü ve cd yazıcısı var ikisi de bazen tekliyor :D

bende dd var:D

dvdler aslında 4.7 gb alan sunmuyor. cd ve harddisk gibi 1024lük tabanda değil de 1000lik tabanda çalışıyor. bu yüzden söylenen 4.7 gb aslında 4.3 gb'a bedel.

adam ta 2009 da yazmış mesajı bende diyorum ne diyor bu neyse . 2017 de CD DVD ,blu ray kullanımı azaldı flaş bellekler ve harici sürücüler hem çok yüksek kapasiteli, hızlı, küçük, dayanıklı olduğu için tercih ediliyor ama maalesef çok değerli dosyalarınız ya yanlışlıkla silinir ya da flaş bellek kaybolur vs. kullanım kolaylığından dolayı basit hatalar çok yapılır hale geldi dosya saklamak için gösterilen özen azaldı.

Usb ler çok dayanıklı benim birsuru usbim var hepside en az 2 şerdefa makinede 70-80 derecelerde yıkandılar ama hiç bişey olmadı allaha şükür

Sen de yorum yaz

DVD

1995 yılında ortaya çıkan ve başlarda sinema sektörü için bir devrim niteliği taşıyan DVD'ler, yedekleme birimi olarak da yıllar geçtikçe CD'lerin yerini almaya başladılar; zira 700MB'lık kapasiteli CD'leri 6'ya katlayan DVD'ler, kullanıcılara 4.7GB'lık bir kapasite sunuyordu. Çift katmanlı DVD modelleriyle birlikte kapasiteleri 8GB'a kadar yükselen DVD'ler, günümüzde halen yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Kullanım süresi: 1995 - ...