Laptop'unuza 10 adımda doping!HDD'nizi birleştirin

10 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Dizüstü bilgisayarımı 3 yıl önce aldım ve aldığım gün Pardus kurdum. Son kurduğum 2008 sürümü neredeyse 1 yıldır çalışıyor, makinede en küçük bir yavaşlama hissetmedim. Sanıyorum Linux kullanıyorsanız dizüstü bilgisayarınıza doping yapmanıza da gerek kalmıyor. :)

işte vistada en nefret ettiğim özelliği bir gün gece 3 birleştirmeyi açtım sabah 7 de kalktığımda hala C yi birleştiriyordu bi birleştirme 4 saat sürermi yaf halbuki otamatik birleştirmede açık birde görntülü olsa ne kadar parçalanmış ne kadar birleştirilmiş yokk

".......halbuki otamatik birleştirmede açık birde görntülü olsa ne kadar parçalanmış ne kadar birleştirilmiş yokk"

Auslogics Disk Defrag programını kullan ücretsiz ve çok hızlı, programı kurduktan sonra güvenli kipte birleştirmeyi başlat.

Chip gene benim yorumlarımı yayınlamayacaksın biliyorum ama lafımı esirgemem:

Bu mu doping ?? Oldu =)

CHIP Online Notu:
Yorumlarınızda küçük düşürücü, ayrımcı ifadeler, argo kelimeler, reklam amaçlı yazılmış notlar, e-posta adresi gibi öğeler bulunmuyorsa, yorumunuzun yayınlanmasında bir sakınca yoktur. CHIP Online'da her ziyaretçi fikri ne olursa olsun, saygı çerçevesinde belirtmekte özgürdür. Bu konuya özel bir önem veriyor ve ciddi emek harcıyoruz. Yorumunuzun yayınlanmayacağınından endişe ediyorsanız yukarıda belirtmeye çalıştığımız konuları göz önünde bulundurduğunuz taktirde, bir sorun yaşamazsınız.

Kastarac yazmış:
Dizüstü bilgisayarımı 3 yıl önce aldım ve aldığım gün Pardus kurdum. Son kurduğum 2008 sürümü neredeyse 1 yıldır çalışıyor, makinede en küçük bir yavaşlama hissetmedim. Sanıyorum Linux kullanıyorsanız dizüstü bilgisayarınıza doping yapmanıza da gerek kalmıyor. :)
09 Nisan 2009 Perşembe, 02:29

Linux'e oyun kurmadığın ,açık kaynak kodlu alternatif programlar kullandığın için yavaşlamıyor olmasın o bilgisayar . Bende var 512mb ekran kartı ,4gb ram ,2.4ghz işlemci ,bu bilgisayar linux kursam bilgisayar hakaret sayar çalışmaz :(

tesekkürler chip...bu dedıklerının hepsını uyguluyorum ve gercekten ıse yarıyor..ayrıca formattan sonra drıver yuklerkende dıkkat etmek gerekıyor..her drıverın yuklenmesınden sonra reboot ısterse yapılmasını onerırım..daha sonra deyıp uzerıne baska bır drıver yuklemekte bazen sıstemde yavaslamaya neden olabılıyor..ayrıca drıver yuklemelerınde sadece ısınızı gorenlerı yukleyın..hepsını yuklemenıze gerek yok (ev kullanıcıları ıcın)

siz en iyisisiniz
teşekkürler

chip bunu yapıyom ben işe yarıyo

!!!!!!!!!!!!!!!
aşağıda chip online yorumu var bu küçük düşürücü saygı çerçevesinde vs. çok güzel takip ettiğinizi zannediyorsunuz. fakat verdiğiniz bedava programlara yönlendirilen sitedeki yorumlarda insanlar birbirlerine küfür ve hakaret içerici şeyler yazmasına rağmen yayınlıyorsunuz, şimdi diyeceksiniz ki onlar bizim kontrolümüzde değil Giveawayoftheday yayınlıyor...ortak çalışıyorsunuz ve o sayfada chip logosu var neyse derdimi anlatabilmişimdir umarım...

CHIP Online Notu:
"yönlendirilen sitedeki yorumlarda insanlar birbirlerine küfür ve hakaret içerici şeyler yazmasına rağmen yayınlıyorsunuz" demişsiniz. O sitedeki yorumları biz yayınlamıyoruz. Sizin de belirttiğiniz gibi site kendi yorum takibini kendisi yapıyor. Bizim iş birliğimiz sadece yazılım paylaşımı üzerine, siteler kendi iç yönetimlerinde bağımsız. Yani Giveawayoftheday bize bağlı bir site değil. Taktir edersiniz ki, CHIP Online çapında bir sitede, kullanıcıların faydalanabileceği pek çok dış bağlantı yer alabiliyor. Biz bunları belirlerken sitelerin asıl sundukları hizmet ve özellikleri dikkate alıyoruz. Her bir sitenin tüm yorum sayfalarını tek tek kontrol etmemiz mümkün olmadığı gibi, kontrol etsek bile bize ait olmayan sitelerin iç işlerine karışmamız söz konusu olamaz. Aynı CHIP Online'a bağlantı veren binlerce sitenin, CHIP Online iç işlerine karışamadığı gibi. Arada sizi de rahatsız eden bazı siteler olabilir. Fakat bu sitelerin sunduğu faydaları da unutmamak gerektiğini düşünüyoruz. Yoksa örneğin Giveawayoftheday gibi aslında son derece faydalı olan bir siteyi, yüzlerce yorum içerisinde bir kaç sakıncalı yorum yayınladığı için engellemek, bir kaç sakıncalı içerik yüzünden YouTube'a erişimi yasaklamaya benziyor, ki biz bu tutumun karşısındayız.

Bunları masaüstü bilgisayarınızda da uygulayabilirsiniz. Batarya olayı hariç tabi... :)

teşekkür ederim öneriliriniz için güzel bilgiler veriyorsunuz

Böyle faydalı bilgiler için teşekkürler.

Mursel2 ye katiliorum Auslogics Disk Defrag programı en iyisi

eğer elinizde hewlett packard bi bilgisayar varsa bunların hiçbirisi işe yaramaz çünkü hp mümkün olduğu kadar yavaş çalışıp adamın imanını gevretmeyi tercih ediyor

Sen de yorum yaz

HDD'nizi birleştirin

Laptopların yavaşlamasındaki bir diğer etken de hard diskin belirli aralıklarla birleştirilmemesidir. Bunun için birleştirme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz sürücüye gelip sağ tıklayın ve Özellikler>Araçlar'ı kullanarak HDD'nizi birleştirin. Bu işlemi belirli aralıkla yaptığınızda sistem performansını da biraz olsun korumuş olacaksınız.

 

Turhost