Microsoft'un 35 yıllık hayatında önemli anlarApple'a yatırım

5 / 12

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Çok nankörmüş Steve Jobs...

Bu işin nankörlükle alakası yok. Bu adamlar rakip bile değiller bana göre. Çünkü ikisininde işletim sistemi çıkarmadaki hedefi ve amacı belli ikiside ayrı kulvarlarda koşuyorlar. O yüzden bunlar rakip olamaz. GaziAntepLee

MAC'te IE'nin ne işi var allah aşkına ,aslında ortak format olsa office'e de gerek yok ama neyse.

bu adamlara rakip diyenlere hakkaten hayret ediyorum. eğer apple'la windows'u kastediyorsanız belki biraz durum değişebilir (nasıl değişecekse onu da anlamadım biri platform üretiyor birisi ağırlıklı olarak yazılım). steve jobs'la bill gates'in çok iyi arkadaş olduğunu sürekli beraber vakit geçirdiklerini sağır sultan bile duydu.

apple ile windows'a bakarsak da apple hazır bir platform satışı yapıyor. yani sadece donanım ya da yazılım satmıyor hepsini bir bütün halde sunuyor. windows ise sadece yazılım işiyle ilgileniyor. şimdi bazıları yerinden zıplayacak klavye, mouse, webcam v.b donanım değil mi diye. evet donanım haklısınız arkadaşlar ama windows'a donanım üreticisi ünvanı vermeye yetmiyor. windows yazılım üreticisi.

konuyu daha fazla uzatmayayım arkadaşlar. kısacası apple ile windows'un ürettiği ürünlerden aynı işleve sahip olanlar karşılaştırılabilir bu çok doğal bir şey ama kalkıp apple ile windows'u karşılaştırmak biraz abes oluyor. hani ilkokul'da hocalarımız elma ile armut toplanmaz derdi ya işte aynen o mesela biri elma biri armut. ikisinin içinde de vitamin olabilir ama ikisi aynı şey değil.

Bugün Apple, Mac, iPhone, iPad varsa Microsoft sayesinde var.

bu sektör de herkes birbiriyle iç içe olmak zorunda arkadaşlar. sadece microsoft apple değil İntel, Amd, yani hepsi iyi anlaşmak zorundalar.

"IE ise Mac'ten silindi." Gerisini bilmem ama bu nankörlük sayılabilir !

apple gercekten madalyayi hakediyo ama gercekten cok nankor o yuzden hep lumia kullaniyorum

Öhöm... IE Macten silinmiş olabilir ama windows için iTunes var ve zamanında Safari'nin windows versiyonu da vardı.

Sen de yorum yaz

Apple'a yatırım

1997'de Apple batmak üzereyken Microsoft 150 milyon dolar yatırım ile şirketi ayakta tuttu. MS, Apple'a Mac için Office sözü verdi, Apple ise Mac'te Internet Explorer sözü. Office halen kar için Mac'lere satılıyor, IE ise Mac'ten silindi.