Saç baş yolduran telif davalarıBitmek bilmeyen davalar

10 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

ne acayip değil mi sanatçısının hakkını korumaya çalışıyorlar gerçekten :))

uygulama tamamen yanlış bana göre. Download eden değil Upload edene dava açılmalı bence... :D:D

işlerini dahi dogru dürüst yapamayan insanlar başkalarının hakkını nasıl korur ki

Göründüğü gibi değil. Zamanında bende Kazaa kullanıyordum. Ağda ortalama 23 Milyon kullanıcı online oluyordu. Amerikada bir ara davalar sık açılmaya başlamış ve bazı tutuklamalar bile gelmişti. Olaylardan yaklaşık 10 gün sonra online sayısı 2 milyona düşmüştü.
Evet birilerinin hakkını gasp etmek hiç mi hiç doğru değildir, Ancak 30 günde hazırlanan bir cd için de eski parayla yüzlerce milyar ödenmemeli.
Aynı şekilde microsoftta aynısını yapıyor. 50 liraya satsa da milyar dolar kazanıcak ama 400 liraya satıyor, neden, istediği 3-5 değil 50-60 milyar kazanmak.

Sen de yorum yaz

Bitmek bilmeyen davalar

BPI, uluslararası dosya paylaşım sitelerini de hedef seçmişti. Hatta BPI, olayı biraz daha ileri bir noktaya götürerek İngiliz hükümetinden, o günlerde devam etmekte olan G8 zirvesinde bulunan Rusya'nın kendi sınırları içinde yer alan allofmp3.com adresini kapatmasını istemişti.

Sonuç olarak her ne kadar kişilerin telif hakkının korunması bir elzem olsa da, suç tam olarak tespit edilmediği taktirde her seferinde mahkemeye gitmenin de bir çözüm olmadığı çok açık.