Sık karşılaşılan Android sorunları ve çözümleriTüm sorunların nihai çözümü

16 / 16

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Benim Dark Evo Smart Stick QC802 adlı bir cihazım var. Cihaz Ekran Paylaşımında kaldı.(1080p Güvenli Mod) Ayarlar'a da giremiyorum. Sıfırlamanın yada bu sorunu çözmenin bir yolu var mı?

@29 Mayıs 2015 12:20 reset deliğine iğne ile bas

@29 Mayıs 2015 12:20 galiba açma kapama ve ses kısma tuşuna aynı anda basarsan reset atması gerekio

Bu yöntem türkiyede çok popüler ne zaman elektronik cihazlar da bir arıza çıkarsa ilk yapacağımız şey format atmaktır :)

olmadı format atmak :) güzel çözümmüş

Merhaba, bir sorum olacak. android hesabımı tel. ilk aldığımda asdf gibi saçma bi hesap ile oluşturmuştum. şimdi düzgün bir gmail hesabı açıp mevcuttaki tüm uyguamalarım kişilerim vb. buraya aktarmak istiyorum. ne yapmalıyım. yardımlarınızı rica ediyorum. iyi günler

Telefonumun kulaklık girişinin üstüne hafih bastırdığımda bayağı cıtırdıyo ne yapmaliyim

Sen de yorum yaz

Tüm sorunların nihai çözümü

Tüm işletim sistemleri gibi Android işletim sistemi de sık sık ve farklı sorunlar çıkarabilir. Üstelik her sorun da farklı telefonlara özel olabilir. Örneğin, Motorola'nın ilk defa parmak izi okuyucusu kullandığı 2011 yılı çıkışlı Motorola Atrix HD modelinin bazı telefonlarında modemin sık sık bozulduğu ve telefonun 3G ağından sürekli düşmesine neden olan bir sorun ortaya çıkardığı görülmüştü. Ne Motorola ne de üçüncü parti şirketler bu soruna kalıcı bir çözüm bulamadılar.

Tek çözüm ise  kullanıcılardan geldi: Telefonu formatlamak.

Kullanıcılar telefonu formatladığında, sorunsuz olarak birkaç ay boyunca telefonu kullanmaya devam ediyorlar, sorun yaşandığında yeniden format atmak zorunda kalıyorlardı. 

Elbette sorunlu telefonu üreticiye geri gönderip yenisini istemek çok daha mantıklı bir çözümdür ancak telefon gibi hayati bir cihazı günlerce, haftalarca teknik servislerde dolaştırıp, garanti kapsamında yenisini istemek için uzun prosedürlerle uğraşmayacak kadar yoğun olduğunuz ve telefona ihtiyaç duyduğunuz dönemlerde, sorunları acilen çözmek için en uygun çözüm, format atmak olabilir. Yine de bir telefonu formatladıktan sonra nasıl çalıştıracağınızı, uygulamalarınıza, telefon defterlerinize, önemli verilerinize nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, bunu işi bilen birine yaptırmanızı tavsiye ederiz.