Sistem hatası: En sinir bozucu teknolojik olaylarModel isimleri karmaşası

5 / 40

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Bu model numaralarını gören de Acer da milyon tane model var sanır cidden. Baya karmaşa yaratıyor büyük marketlerde bunlar.

ben hep merak etmişimdir bu isimleri nerelerde bulup çıkartıyorlar :D

@bLiND genellikle içinde bulunan donanıma göre isim veriyorlar. işlemcisi, RAMi, HDD kapasitesi.. gibi sıralaması var.

Gerçekten olağanüstü karışık bu model isimleri. İnsanı çıldırtmaya gider. Benim bilgisayarında böle. Casper Alfa Force CAT 3200-7800. Bu ne yha? De Alfa Force II gitsin işte. :D

Evet modeller gerçekten çok pis kafa karıştırıyor. Özellikle driver ararken mesela gigabyte 945gcm-s2l >> Bu ne lan
Gigabyte 1
Gigabyte 2 diye gitsenize
yokkkk

Peki aynı modelin içinde değişik bileşenler var veya yok ise aradaki farkı belirtmek için ne yapılması gerekir.Örneğin birinde bluetooth vardır öbüründe yoktur.Birinin hızı 1.6 dır, diğeri 1.8 ya da 2.0 dir . İçindeki RAM şu kadardır, bu kadardır.Değişik bileşenlere sahip olan ürünlerin hepsine aynı model ismini koyarak aynı fiyata mı satsınlar şimdi. Adamlar aynı modelin değişik bileşenlere sahip olan versiyonlarını yapınca bunlara da farklı model numaraları vermelerinden daha doğal ne olabilir. Yoksa alternatifsiz, tek tip bileşenlere sahip bir ürün mü görmek istiyoruz. O zaman böyle model numarası karmaşası olmaz. Bunu mu istiyoruz.Bana göre bu model isimleri ve numaraları konusu hayli abartılmış. Vuralım ama azıcık da haklı mıyız diye de bir düşünelim.

@Tuti Urmeylander örneğin k52f-ex859r, bu model k52f olarak anılır ancak ram, hdd kapasitesine göre "ex859r" eki değişir. sürücü indirme sayfasında ise k52f diye geçer. (asus)

Amaçları da o değil mi zaten hangisinin iyi hangisinin kötü olduğunu anlamayan birisi dandik bir ürünü çok fazla bir fiyata satın alabilir su sayade

Ben artık modele de karşıyım. Tek tipi sevmem.. Bilgisayara da karşıyım. Elekron teorisi beş para etmez open source varsa herşey prone veya porno.. Promosyon cabası.. İşte o nedenle bilgisayara da karşıyım ki sırf elektron teorisi doğru olduğundan!

Sen de yorum yaz

Model isimleri karmaşası

Yeni bir notebook satın almak istiyorsunuz ve seçiminiz mesela Acer'ın bir Timeline modeli oldu. Elektronik mağazasına gittiğinizde işler bu kadar kolay olmaz: 3810T-354G32N mi, yoksa 3810TG-354G50N mi? Yahut 4810T-354G32MN mi? Peki, 3810T-944G32N nasıl olur? Eğer kafanız karıştıysa (bizim gibi) daha basit model isimleri kullanılmasını dilemişsinizdir.