Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...1. Conficker

50 / 50

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

bu virus XP yüklü bilgisayarda Sınırlı kullanıcı olan sistemde, C sürücüsüne bile bulaştı. çözememişimdir hala nasıl bulaştığını :) nasıl oldu da NTFS yazma koruma izinlerini aştın sen usta. Büyük adam :)

ben sildim bunu regedit ten rundLl32 ve serviçes msc delete bitti

@keshkesh demekki hakları sınırlı olmayan bir kullanıcı neden olmuş buna.

sonuç olarak virüsler sadece windowsa özel değilmiş...

porno sitelerden birde tanımadıgın adamlardan mail acma virus programı olmadan %60 koruma garanti : )) gerisi kaspersky kur huzur bul

kasperky ve norton iğrenç geliyo bana en iyisi microsoft security essentials gerisi boş hemde ücretsiz

@26 Tem 2012 10:15 Steve Ballmer detected

@26 Tem 2012 10:15 kaspersky kadar iyi tanımlama yapan sayılı antivirüs var biri micro trend diğeri norton. windows neyi tamı tamına iyi yaptı ki antivirüsü tam olsun. her dalda uğraşırsan tabiki başarısız olursun. iş çıkmaz senin dediğinden.

@26 Tem 2012 10:15 Tamamen Saçmalamışsın Dostum :D

keshkesh
Virüsler konusunu pek anlamamışsın galiba. Virüsün amacı zaten bilgisayarın normal düzenini bozmak, olmadık işler yapmaktır. Ama karşına çıkan gerçekten de yetenekli bir virüscükmüş

Conficker günümüzde hala var ve çok sık bulaşıyor.Nod32 gibi bir antivirüs onun için bir çerez :(
anında antivirüsleri çökertiyor. silinemeyecek sistem dosyalarına bulaşıyor ve sistem geri yüklemeyi devre dışı bırakarak formattan başka çözüm bırakmıyor :(

Valla 50 sinide okudum süper olmuş

aga hani biosa yerlesen virusler hani

sality nerde

Ne demek gerekki? Adamlar parasını bundan kazanıyo.(Beleşçiler).

biosa yerleşenler daha tehlikeli. fakat yeni antivirüs programları buna da çözüm buluyor gibi. http://www.chip.com.tr/haber/yeni-tehlike-bios-ta-saklanan-virus_29194.html

svchost.exe yok sality yok adını sanını duymadğımız onca virüs solucan eklenmiş hala herkesi etkilemeye devam eden bu ikisi yok :)

Sality nerede?

arkadaşlar ben bunu anladım bu pc'nin bütün hallerini kapatıyor ve sorun veriyor sonra pc'virüs içinde

win.32 sality nerde ?

ben karspersky internet security kullanıyorum ve tarihin en güçlü virüsü olan Conficker girdi ve karspersky internet security onu süre tuttum ki 1DK 16SNY içinde yok etti ve genelde bilgisayar çöker ama karspersky internet security ene iyi korumaya sahiptir !

@18 Kas 2013 22:04 sprrrrrrr very gooooooood o tehlikeli solucan-virüsü kasper is yenmeyi başardı!!!!!!!!!!!!!! :) :) saygılarr.rr.rrr.r.rr (: (:

aynı viris benim pc ye girdi norton birden gidiversi neyseki virüsü temizlemeyi başardım

win32.sality de berbat

sizce eset iyi mi

@15 Oca 2014 13:29 tabikide hayır

Bu virüsler bilgisayarını temizlemeyi başaramayan sap gibi oturup oyun oynayan insanlar yüzünden yayılıyor.+

en iyi antivirüs avast çok iyi korumalı hep kendi kendine güncelliyo yada microsoft security essentials kullanabilirsiniz

Esetten uzak durun derim esete güvenip linke tamam tıkladım uyarı verdi mi hatırlamıyorum ama sanırım verdi ve bebi youtube'daki bi videoya yönlendiren sayfa açıldı face pokerdeki chipler gitti. Aynı linke kaspersky ile tıkladım çat diyeo video sayfasını bile durdurdu. Yani kısaca eset boş iyi yanı para mı iade ettiler lisanslı eset kullanıyordum.

vay be ne fena virüsmüş beyler fenaymış ama

Ben Avast Premier Kullanıyorum İyimi? :D

çok güzel efsane dünayada gördüğüm en çok virüs bilen kişi

Vay bee.2009 un virüsü hala en güçlü virüsü demek

aaa bu bize bullaştı az önce temizledim zorla

wannacry niye yok o dünyada en güçlü virüsü kurtulmak çok zordur

Wanna CRY'dan da bahsedilmemis.

Sen de yorum yaz

1. Conficker

Tahmini çıkış yeri: Avrupa
Yılı: 2009

Conficker, tam 200 ülkeye yayılmış ve on milyonlarca bilgisayar ve sunucuya bulaşmıştı. Conficker, tüm zamanların en tehlikeli virüsü konumunda. Conficker bir çok zararlı yazılım tekniği kullanıyor ve aynı zamanda yarı virüs, yarı solucan özellikleri taşıyordu.

Conficker'in sisteme bulaştığında yaptığı ilk iş otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırakmak ve sistemdeki güvenlik yazılımlarına saldırmaktı. Avrupa'da yıkıcı bir etki yapan Conficker, önemli yerlere de sızmıştı: İngiliz Savunma Bakanlığı, Fransız Donanması ve Norveç Polisi.

Her zaman karşı önlemlerden bir adım önde olmaya çalışan virüsün çeşitli farklı sürümleri ortaya çıkmıştı. Conficker, halen modern çağın en yıkıcı bilgisayar virüsü konumunda.