Ters giden 7 heyecan verici projeOnline ödeme kolaylıkları

5 / 7

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

e iyi tamam da bu işte ters giden yer neresi hiç anlamadım.Online alışveriş ödeme vb. şu anda yaygın bir biçimde kullanılmıyormu??

ucuz seylerden bahsediyor 2 dolara 1 dvd almak gibi kredi kartı kullanmadan almayı saglamaktan bahdesiyor.. Yaygın olan bir cözüm henuz yok gibi..

Sen de yorum yaz

Online ödeme kolaylıkları

Aslında biraz düşününce çok da yeni bir fikir değil. Hatta PayPal gibi firmalar bunu yıllardır gerçekleştiriyor. Amaç, internet üzerinde kredi kartınızı kullanmadan ufak ödemelerinizi kolaylıkla ve güvenle gerçekleştirebilmek. Bunun için de sanal "bozuk para hesabınıza" 10 veya 20 TL gibi ufak bir miktar yükleyebilir ve ufak online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Buraya kadar her şey güzel. Fakat bu hizmeti sağlayanlar tarafından olaya baktığınızda onların da her ödemeden bir pay almaları gerekiyor. Ancak bu şekilde bu firmalar da bu işten kazançlı çıkabiliyor. Fakat problem miktarların ufak olması, ve bu ufak miktarlardan alınan payın ya firma için çok düşük, ya sizin için çok büyük hale gelmesi. Ne yazık ki iki tarafın da bu işten kazançlı çıkabilmesi için dönen rakamlar çok düşük. Bu yüzden günümüzde bu sistem ile alınan ucuz ürünlerin astarı yüzünden pahallıya geliyor.