Ters giden 7 heyecan verici projeWiMax

6 / 7

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

97 senesinden beri derginizi alıyorum. hem de neredeyse hiç kaçırmadan. ama artık yaptığınız mantıksız haberlerden gına geldi. Wimax'ı bu kadar "ters gitti" diye yorumlarsanız olmaz, hakaret olur. Telekom'un ekmeğine yağ olur. Şu haberden sonra artık derginizi almayı bırakıyorum. Umarım kendinize çeki düzen verir diğer dergilerin akıbetine uğramassınız!!!

CHIP Online notu:
Editörümüzün hazırladığı bir makaleye içerisinde geçen bir madde nedeniyle mantıksız demeniz, makale hoşunuza gitmedi diye kendinize çeki düzen verin demeniz biraz ağır kaçmış. WiMAX kaç seneden beri konusu geçenbir teknoloji, ancak konuda da belirtildiği gibi yaşanan sorunlar nedeniyle bir türlü olması gereken noktaya gelebilmiş değil. kaldı ki yazıda aynen şu söyleniyor:

Bu sorun çözülmeyecek bir sorun değil ama var olan sistemler şimdilik daha kolay.

Yani diyoruz ki bu sorun tabii ki giderilebilir, ama şu anki durumda mevcut teknolojilerin kullanımı daha kolay. Kimse WiMAX ölsün yok olsun demiyor burada...

çok yanlış bir düşünce. Hiçbirşey olmasa bile Güney korede Wimax deli gibi kullanılıyor. Ayrıca daha önce deneyipte bırakan bir yer hiç duymadım.

2 ziyaretiçinin 2 sine de hak veriyorum..

14 Mart 2009 Cumartesi, 02:12
ve
14 Mart 2009 Cumartesi, 16:55

Biz okuluzda Wimax teknolojisi ile internet erisimiini sagliyoruz. Suanda cok sorunumuz yok ama maliyet olarak yuksek oldugu icin Wireless Device lar yogun bir sekilde kullaniliyor.
Ayrica bu makaledeki Wimax yorumu bence yerinde. Editorun yorumu kendine gore biraz iddiali kacmis olabilir. Sonucta hata varsada duzeltilebilir.

Okulunuzda WiMax mı var??

Ve CHIP'e niye laf attınız onu anlamadım, WiMax la ilgili bir sürü haber çıktı ama hepsi söndü.

Sen de yorum yaz

WiMax

Kablosuz veri iletişim teknolojisi olan WiMax, WiFi ve 3G geniş bant teknolojilerini geride bırakacak bir gelişme olarak lanse edildi. Ancak sadece Amerika'da birkaç şehirde kullanılabildi. Kısa süreli kullanımı sırasında özellikle kalabalık mekanlarda gereksiz veri aktarması ortalığı bir hayli karıştırdı. Tüm bir şehire tek bir merkezden ya da var olan sistemlere oranla çok daha az merkezden kablosuz iletişim sağlamak hem sorunları, hem de ciddi maliyetleri olan bir yöntem olarak kaldı. Bu sorun çözülmeyecek bir sorun değil ama var olan sistemler şimdilik daha kolay. Sonuç olarak "gelen gideni aratır" kanaatine varıldı ve Wi-Fi ve 3G teknolojilerine geri dönüldü.