Ters giden 7 heyecan verici projePDA

7 / 7

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

ya olmaz böyle şey ya.bende gerçekçi birşeyler bekliyordum.
PDA nın sonunun geleceğini sanmıyorum.PDA lar akıllı telefonlara terfi etmemişydi zaten??

chip online zamanında bunu kastetmişti

Bunların yerine artık İphone gibi telefonlar aldı yerini

Yani hayal kırıklığı değil gayet mobilitenin başlangıcı bu aletler. iPodlar netbooklar PDA lar sayesinde hayatımıza bu kadar erken girdi...

Bence de PDA ölmedi, telefon özelliği de eklendi ve akıllı telefon olarak hayatına devam ediyor. Bunun yerine sadece iletişim amaçlı olan klasik telefonlar ömürlerinin sonuna geliyorlar.

PDA ların sonunun geldiğini söylemek, atari ve commodore ların sonunun geldiğini söylemek gibi bişey. elbette teknoloji geliştiktikçe insanlar alternatiflere yönelecektir. yani doğal bi süreç bu...

haberi düzeltelim pda lara telefon özelliği eklendi bu benim 3. pda 'm yazan hayatında telefondan başka bir şeyi kullanmaya cesaret edememiş sanırım..kimsenin potansiyelini tartışmıyorum belirteyim.. kızıl ötesi pda'lardan kalkalı çok oldu ve gene yalnış tüm telefonlar pda olabilme yarışındalar microsoft ise bundan pek memnun olmalı. her ne kadar kendi yazılımlarını geliştirmeye kalkan bazı firmalar olsa da microsoft'un başarısını yakalamaya çalışmaları hayal olur..(LG gibi hayatının hatasını yapanlar) bunu ileride hepimiz göreceğiz..

Sevgili chip, Sanırım hiç Palm kullanmamışsınız.

Sen de yorum yaz

PDA

Tek başına tüm işlerinizi organize edecek, tüm verilerinizi taşıyacak ve kızıl ötesi bağlantı sayesinde kullandığınız diğer cihazlarla senkronize bir şekilde çalışabilecek bir cep bilgisayarı düşünün. Muhteşem bir fikir değil mi? Ne yazık ki değil. Uygulamalar bırakın muhteşemi, kullanıcıyı tatmin etmekten uzak olduğunu gösteriyor. İlk çıkan PDA modelleri kablosuz internetin yaygın olmadığı döneme denk düştüğü için yeterli olmadı. Daha sonra internet erişimi eklense de bu kez her şeyi birden tek başına yapabilecek kapasiteye erişemedi. Daha da beteri maliyetleri her 6 ayda bir çıkan yeni modele geçmeyi olanaksız kıldığı ve teknolojinin de sürekli gelişip daha fazlasını sunması, kullanımdaki PDA'ların genel olarak sürekli yetersiz kalmasına yol açtı. Bu sırada ortaya akıllı telefonların çıkması ise PDA için sonun başlangıcı oldu.