Amazon hisseleri değer kaybetti, dünyanın en zengini değişti

Amazon'un hisseleri geçtiğimiz günlerde yüzde 1'e yakın değer kaybetti. Bu durum Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un dünyanın en zengin insanı unvanını kaybetmesine sebep oldu. Dünyanın en zengin insanı artık Bernard Arnault.

Amazon hisseleri değer kaybetti, dünyanın en zengini değişti

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Amazon'un hisselerinin değer kaybetmesiyle beraber, dünyanın en zengini unvanını Bernard Arnault'ya kaptırdı.

Geçtiğimiz Cuma gününden bu yana Jeff Bezos'a ait Amazon hisseleri, yüzde 1'e yakın değer kaybetti. Bezos'un kaybı hisse değeriyle sınırlı kalmadı. Bezos, Amazon hisseleri değer kaybederken, dünyanın en zengini unvanını da kaybetti.

Bezos'un serveti 760 milyon dolar kayıpla 115,6 milyar dolar oldu. Bernard Arnault'nun sahibi olduğu LVMH (LV Moët Hennessy) hisselerindeki yüzde 0.7 artış ile serveti 117 milyar dolar oldu. Yükseliş öncesinde Arnault'nun serveti 102 milyar dolardı.

Microsoft'un kurucularından Bill Gates ise dünyanın en zenginleri listesindeki yerini korumaya devam ediyor. Bill Gates, dünyanın en zenginleri listesinde üçüncü sırada.

Etiketler:

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play