Babil dizisi 1. bölümüyle reytinglerde ne yaptı?

Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu'nun, Mesut Akusta'nın başrollerini paylaştığı Babil dizisi StarTV ekranlarında izleyici ile buluştu. Peki, Babil'in ilk bölüm reytingleri ne oldu?

Babil dizisi 1. bölümüyle reytinglerde ne yaptı?

Halit Ergenç, Vatanım Sensin'in ardından bu kez güçlü bir oyuncu kadrosunun yer aldığı Babil dizisiyle ekranlara döndü. Peki, dün akşam sosyal medyada geniş yankı uyandıran Babil dizisi ilk bölümüyle reytinglerde hangi sonuçlara imza attı?

Babil dizisi 1. Bölümüyle Total'de 7'nci, AB ve ABC gruplarında ise 1. sırada yer aldı.

BABİL DİZİNİN KÜNYESİ, OYUNCU KADROSU

Babil dizisinin yapımcısı Ay Yapım. Yönetmenliğini Uluç Bayraktar'ın yaptığı dizinin yönetmen koltuğunda Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel oturuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu, Mesut Akusta, Beren Kasımoğulları yer alıyor.

BABİL DİZİSİNİN KONUSU NE?

Halit Ergenç idealist bir ekonomi profesörü olan İrfan karakterini, Ozan Güven ise Egemen karakterini canlandırıyor. Dizide birbirine zıt iki karakterdeki çocukluk arkadaşının yıllar sonrası hayatlarının en büyük sınavı için yan yana gelmeleri anlatılıyor.

Babil dizisinin konusu şöyle: İdealist, çalışkan ve dürüst bir ekonomi profesörü olan İrfan, uğradığı bir iftira sonucu işini kaybeder. Yaşadığı haksızlığı sindiremeden oğlu Deniz'in ölümcül hastalığı ortaya çıkar. İrfan'ın kısa sürede çocuğunun ameliyatı için gerekli olan parayı bulması gerekmektedir. Çaldığı tüm kapılar birer birer yüzüne kapanırken, İrfan son bir umut olarak çocukluk arkadaşı Egemen'e gider. İki dostun yolları yıllar sonra yeniden birleştirir.

İki can dostu paranın peşinde karanlık bir maceraya atılırken, geçmişten gelen sır en büyük sınavları olacaktır.

Etiketler:

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play