Cep telefonu taksit sayısına düzenleme! 3500 lirayı geçen telefonların taksit sayısı düştü

Cep telefonu taksit sayısında yapılan yeni düzenleme yürürlüğe girdi. Buna göre cep telefonu taksit süresi 6 aydan 3 aya çekildi. Buna göre taksitle cep telefonu almak isteyenler işte cep telefonu taksit sayısı 2020 şartları.

3500 lirayı geçen telefonların taksit sayısı düştü

Ticaret Bakanlığı'nın hazırladığı "Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"  3500 lirayı geçen telefonların taksit süresini etkileyecek. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik yürürlüğe girdi. Buna göre 3 bin 500 lirayı geçen cep telefonlarının taksit sayısı azaldı.

3500 lira üzerindeki cep telefonlarında artık 3 ay taksit uygulanacak. 3500 lira üstü cep telefonları son düzenleme öncesinde 6 ay taksitli satılabiliyordu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 14 Ocak sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle ücreti 3500 lira üzeri olan cep telefonları için çekilen kredilerin vade sınırını 6 aydan 3 aya indirmişti.

DÜNYANIN EN İYİ CEP TELEFONLARI 2019

2500 TL ALTI CEP TELEFONLARI:

LG Q60 İnceleme - 2500 TL Altı 3 Kameralı TelefonLG Q60 İnceleme - 2500 TL Altı 3 Kameralı Telefon
LG'nin yeni akıllı telefonları arasında Q60'ı tüm yönleriyle değerlendirdik. İşte LG Q60 incelemesi! Kanalımıza ABONE olmak için CHIP Online'ı sosyal ağlarda takip etmek için tıklayın! Facebook Twitter Google+ Instagram Bu kanal CHIP Online'ın resmi YouTube hesabıdır! Türkiye'de eşi benzeri olmayan test merkezinin dürüstlüğü, güvenilirliği ve tarafsızlığı ile akıllı telefon, tablet, notebook, DSLR, kompakt ve 360 kamera, 3D yazıcı, LCD/LED televizyon, monitör, kulaklık, ses sistemi, modem, router, klavye, fare, VR ve AR gözlük, drone, hoverboard ve benzeri ürünler ya da hizmetler için bir satın alma danışmanı kimliği ile de ön plana çıkan CHIP Online, piyasaya çıkan en yeni ürünleri Youtube kanalından herkesten önce inceleyip test ederek takipçilerin beğenisine sunuyor. Türkiye'de bilişim sektörüne yön veren editörleri ile her ay bilgisayar ve teknoloji konusunda merak edilen her şeyi eğlenceli ve herkesin anlayabileceği sadelikteki dili ile bir araya getiriyor. Teknoloji konusunda ister yeni olsun ister uzman, teknoloji ile ilgilenen herkes Youtube kanalımızda kendisine uygun bir içerik bulabilir. Türkiye'nin en iyi teknoloji içeriği için

Etiketler:

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play