Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın yeri belli oldu

Mobil oyun oynayarak yüksek kar payı vaadiyle internet üzerinden binlerce kişiyi dolandıran, lüks otomobillerle fotoğrafları çıkan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'la ilgili yeni gelişmeler var...

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın yeri belli oldu

Türkiye'nin Çiftlik Bank vurgunuyla tanıdığı Mehmet Aydın'ın firarı devam ediyor.  Mehmet Aydın'ın Mart 2018'de Uruguay'da olduğuna dair fotoğraflar çıkmıştı. Aydın'ın turistik bir kentte iki katlı bir evde yaşadığı belirtiliyordu.

Son olarak Mehmet Aydın'ın Ukrayna'da intihar ettiği iddia edilmiş ancak bu söylenti yalanlanmıştı. Mehmet Aydın'ın yeri ile ilgili bu kez yeni bir iddia var.

AİLELER DEDEKTİF TUTTU

Çiftlik Bank mağdurları Mehmet Aydın'ın bulunması için dedektif tuttu. Hürriyet'in haberine göre ise dedektif Mehmet Uzuner, Mehmet Aydın'ın intihar ettiği söylentilerinin doğru olmadığını, Brezilya'da yaşadığını söyledi. Uzuner, Aydın'ın Brezilya, Paraguay, Uruguay üçgeninde dolaştığını belirtti.

MAFYA PEŞİNE DÜŞTÜ SÖYLENTİSİ

Mart 2018'de çıkan bir diğer haberde de Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğu hatta Brezilya mafyasının lüks yaşamıyla dikkat çeken Aydın'ın peşine düştüğü belirtiliyordu.

EŞİ NE DEMİŞTİ?

Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın Temmuz 2019'da verdiği ifadesinde şöyle demişti: "Mayıs 2017 ve Ağustos 2017'de Arjantin ve Uruguay'da 15'er gün olmak üzere iki kez bulundum. Eşim Mehmet Aydın ise Türkiye'ye dönmedi. Ayrıca bizim ev almak üzere biriktirdiğimiz para benim adıma bankadaydı. 2017 Ekim diye hatırlamadığım tarihte eşim benim hesabıma bu birikmiş parayı gönderince tedbir kondu. Şu anda parayı da kullanamamaktayım."

Etiketler:

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play