Çinliler Corona Virüsü'ne karşı köpeklerine de maske takmaya başladı

Corona Virüsü'ne (2019-nCoV) karşı önlem almak isteyenler maske takıyor. Çinliler maske ile Corona Virüsü'nden korunmak için köpeklerine de maske takmaya başladılar

CORONA VİRÜSÜ HAYVANLARDAN MI BULAŞTI?

Corona Virüsü'nden ölenlerin sayısı 400'ü aştı. Corona Virüsü'ne karşı önlem almak için maske takmayı uzmanlar öneriyor. Çinliler Corona Virüsü'nden korunmak için sadece kendilerine değil köpeklerine de maske takmaya başladılar. Corona Virüsü'nün hayvanlardan bulaştığı tezi mevcut olsa da, henüz bu konuda bir kesinlik yok.

CORONA VİRÜSÜ HAYVANLARA BULAŞIR MI?

Gel gelelim ki bu iddia henüz kanıtlanmayı bekleyedursun, Çinliler köpeklerini Corona Virüsü'nden korumak için ellerinden geldiğinde önlem almaya çalışıyorlar. Bu önlemlerden biri de köpekler için yüz maskeleri. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre Corona Virüsü'nün ev hayvanlarına bulaşabildiğine dair hiçbir bulgu yok. Fakat Çinliler, Corona Virüsü'ne karşı hayvanlarını koruma konusunda kararlılar. Corona Virüsü tehdidinden sonra köpekler için maske satışı 10 kat arttı.

MASKELER HAYVANLARI CORONA VİRÜS'TEN KORUR MU?

Çin'deki hayvan ürünleri satan bir online satış sitesinin sahibi Zhou Tianxiao, maskelerin profesyonel koruma için uygun olmadığını söyledi. Çinli adam, bu maskelerin köpeklerin sokakta gördüğü her şeyi yalamasından, yemeğe çalışmasından koruduğunu, dolayısıyla virüs kapmaya sebep olacak şeylerden de koruduğunu aktardı. 

İşte Gerçek Zamanlı Corona Virüsü Haritası!

Etiketler:

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play