EBA TV ders programı (23-27 Kasım) belli oldu! İşte EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı

Koronavirüs önlemleri kapsamında yüz yüze eğitime sene sonuna kadar ara verildi. Bu nedenle 4 Ocak tarihine kadar EBA TV'den uzaktan eğitim yapılacak. İşte 23-27 Kasım EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı...

EBA TV ders programı (23-27 Kasım) belli oldu! İşte EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı

Kasım ara tatilinin sona ermesiyle milyonlarca öğrenci TRT EBA Tv üzerinden uzaktan eğitim sürecine tekrar başladı. Okulların pandemi nedeni ile 4 Ocak tarihine kadar kapalı olması nedeniyle öğrenciler dersleri EBA TV canlı yayın üzerinden ve eba.gov.tr adresi üzerinden takip edebilecek.

EBA TV 23-27 KASIM HAFTALIK DERS PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 23 ve 27 Kasım tarihleri arasında yer alan canlı ilkokul, ortaokul, lise ders saatleri ve programını yayımlandı.

EBA İLKOKUL YAYIN AKIŞI

EBA TV İlkokul HD 465. kanalda, EBA TV İlkokul SD 932. kanalda yayına veriliyor. EBA ilkokul yayın akışı aşağıda yer alıyor:

EBA ORTAOKUL YAYIN AKIŞI

EBA TV Ortaokul HD 466. kanalda, EBA TV Ortaokul SD 933. kanalda yayına veriliyor. EBA ortaokul ders programı için tabloyu inceleyebilirsiniz.

EBA LİSE YAYIN AKIŞI

EBA TV Lise HD 467. kanalda, EBA TV Lise SD 934. kanalda yayına veriliyor. EBA haftalık lise ders programı için tabloyu inceleyebilirsiniz.

EBA DERSLER SAYFASI NEDİR?

"Dersler" sayfası, EBA'da yer alan ders içeriklerinin yer aldığı bölümdür. Bu bölümde, bütün sınıf seviyelerine ve derslere ait içerikler, MEB müfredat yapısına uygun bir şekilde listelenir. Seçilen sınıf seviyesindeki bir dersin sayfasında; dersin üniteleri, kitabı, kütüphane içerikleri ve ünite testleri yer alır. Ünitelerin içinde ise konuları ve alt konuları görebilirsin. Dilersen "Tüm Dersler" düğmesine tıklayarak farklı okul türlerine ait ders içeriklerine de erişebilirsin.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

EBA'ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.

EBA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler: