Netflix'te yayınlanan 7. Koğuştaki Mucize filmine yurtdışından yoğun ilgi!

2019 yılında Türkiye'de en çok izlenen film olan '7. Koğuştaki Mucize' bir süredir Netflix'te de yayınlanıyor. Dünyanın en popüler dijital platformları üzerinden seyirci ile buluşan film özellikle Amerika ve Fransa'da çok fazla izlendi...

Netflix'te yayınlanan 7. Koğuştaki Mucize filmine yurtdışından yoğun ilgi!

Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksangur ve Deniz Baysal'ın başrollerini oynadığı "7. Koğuştaki Mucize" 2019 yılında Türkiye'de 5 milyon 316 bin 933 kişi tarafından izlenmişti. Netflix'in kısa bir süre önce lisansladığı 7. Koğuştaki Mucize filmi yabancı ülkelerde de büyük yankı uyandırdı.

Birçok ülkede uygulanan karantina nedeniyle vatandaşlar film izlemeye yöneldi. Netflix'in ABD ve Fransa listelerinde birinciliğe oturan 7. Koğuştaki Mucize filmi böylelikle Türkiye'de gördüğü yoğun ilgiyi uluslararası çapta da gördü.

Hatta Netflix Fransa, geçtiğimiz günlerde filmde sıkça geçen 'Lingo Lingo'yu tweetledi ve 100 binin üzerinde beğeni aldı.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE KONUSU NEDİR?

7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE OYUNCULARI

Aras Bulut İynemli: Memo
Nisa Sofiya Aksongur: Ova
Celile Toyon: Fatma
İlker Aksum: Askorozlu
Mesut Akusta: Yusuf
Deniz Baysal: Öğretmen Mine
Yurdaer Okur: Yarbay Aydın
Sarp Akkaya: Müdür Nail
Yıldıray Şahinler: Hafız
Deniz Celiloğlu: Yüzbaşı Faruk
Ferit Kaya: Ali
Serhan Onat: Meydancı Selim
Emre Yetim: Ayna
Gülçin Kültür Şahin: Hatice
Cankat Aydos: Kaçak Asker
Doğukan Polat: Tevfik
Hayal Köseoğlu: Ova'nın gençliği
Serhat Üstündağ
Nadi Güler
Özgür Dereli
Basri Albayrak
Özgür Avşar
Mert Zaim
Serdar Akülker

Etiketler:

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play