O fotoğraf her şeyi anlatıyor! Avustralya'daki yangında 900 can kurtardı, kahraman ilan edildi!

Çiftliğin önüne kadar gelen yangından yaşadığı çiftlikteki canlıları kaçırmayı başaran cesur köpek Patsy, kahraman ilan edildi. Patsy'nin kurtarmayı başardığı can sayısı 900!

Cesur köpek Patsy Avustralya'daki yangında kahraman ilan edildi!

Avustralya'da 2019 Eylül ayında başlayan ve kontrol altına alınamayan yangınlar yüzünden insanlar ve hayvanlar hayatını kaybetti.

WWF Avustralya'nın açıklamasına göre, 1.25 milyar hayvanın hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Yangından hayvanları kurtarmak için halk da girişimde bulunuyor. Sayısız kişi, hayvanları kurtarabilmek için yangınların içine girdi. Bu cesur girişimlerin arasında dikkat çeken bir isim oldu: Patsy.

Patsy, Avustralya'da yaşayan cesur bir köpek. Yangınlarda bir koyun sürüsünün hayatını kurtardı. Sadık köpek sahibinin çiftliğinde yaşayan koyunların yangından kurtulması için harekete geçti. Çiftliğin yangından etkilenmeyen kısmına koyunları yönlendiren Patsy, 900 koyunun hayatını kurtardı.

Patsy'nin cesurca davranışı sadece çiftliğinde değil, ülke genelinde takdir gördü ve Patsy kahraman ilan edildi. Patsy adına açılan Instagram hesabının şimdiden 12 bin takipçisi var.

Etiketler:

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play