PUBG Mobile Lite nedir? Nasıl oynanır?

PUBG Mobile Lite nedir? PubG'nin normal sürümünden farkı nedir? Lite sürümü ile güçsüz telefonlarda da oynanabilir hale gelen PubG'nin Lite sürümü hakkında merak edilen soruların yanıtları...

PUBG Mobile Lite nedir? Nasıl oynanır?

PUBG, oyun piyasasına girdiği yıldan beri oyun severler dünyasını kasıp kavurmuş bir mobil oyundur. Çok kullanıcıyla oynama sistemine sahip olan bu oyunun belirli zamanlarda turnuvaları da düzenlenmektedir. Peki PUBG mobil nedir? Lite oyunu ne demektir? Bu ünlü oyun nasıl oynanır?

PUBG Nedir?

PUBG oyununun mana olarak açılımı Player Unknown's Battlegrounds'tur. Oyun, bir uçak ile ıssız bir adaya bırakılan 100 oyuncu arasından sağ çıkmak amacıyla oynanır. Bu oyuncular sağ çıkmak için elbette ki 99 kişiyi etkisiz hale getirmelidirler. Bu oyunda kullanıcılar isterlerse tek olarak isterlerse grup halinde mücadele edebilirler.

Bu oyunun dünya üzerinde milyonlarca oyuncusu var. Gerek gerçek ortamda gerekse sanal ortamda oyuncular gruplar kurarak diğerlerine karşı savaşma halindeler. Yılın belirli zamanlarında bu oyunun internet üzerinden ya da gerçek reel dünyada turnuvaları da yapılıyor ve dereceye girenlere ödüller veriliyor. Bu sebeple tüm oyuncular kendilerini geliştirme çabası içindeler.

pubg mobile

PUBG Mobile

PUBG oyununun bilgisayar versiyonundan sonra tablet ve telefonlar için olan versiyonları da çıktı ve bunlar da yüz binlerce kez satın alındı ve indirildi.

Oyunun fikir babası olan Tencet isimli şirket, oyunu telefon ya da tablet üzerinden oynamak isteyenler için çeşitli kolaylıklar sundu ve sunmaya da devam ediyor. PUBG oyununun Mobile Lite isimli sürümü bu kolaylaştırmalardan yalnızca biri.

pubg

PUBG Mobile Lite

Unreal Engine oyun motoruyla hazırlanan PUBG Mobile Lite sürümü yalnızca Android işletim sistemini kullanan telefon ve tabletlerle uyumludur. Lite sürüm, eski sistemle çalışan ve çok fazla görsellik ya da online durumu sağlayamayan cihazlar için üretilmiştir. Fakat burada sanılmasın ki PUBG, Mobil Lite sürümü ile bazı özelliklerinden vazgeçiyor. Mobile Lite, yalnızca kullanıcıların yeni özelliklere sahip olmayan telefonlarla bile muhteşem oyun deneyimleri sağlamasını amaçlıyor.

PUBG Mobile Lite Oynanışı

PUBG Mobile Lite oyununu oynamak için öncelikle Google Play Store üzerinden oyunu indirmeniz gerekir. Sonrasında üyelik hesabı oluşturmalı ve oyunda görünmek istediğiniz karakteri oluşturmalısınız. Bu kısımda oyuncunuza istediğiniz fiziki özelliği yükleyebilirsiniz.

Artık oyun oynamak için hazırsınız!

Etiketler:

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play