Shantel'den yeni EP: Suda Balık

Türkiyeli müzikseverlerin hafızasında önemli bir yer edinen Shantel, Cümbüş Cemaat ile birlikte kaydettiği yeni EP'si "Suda Balık" ile bir kez daha Türkiyeli seyircilerin karşısına çıkıyor...

Shantel'den Yeni EP: Suda Balık

Bucovina, Disko Partizani ve Disco Boy şarkılarının yanı sıra Fatih Akın'ın yönetmenliğini yaptığı Yaşamın Kıyısında filminin müzikleri ile de Türkiyeli müzikseverlerin hafızasına kazınan Shantel, Cümbüş Cemaat ile birlikte kaydettiği yeni EP'si "Suda Balık" ile bir kez daha Türkiyeli seyircilerin karşısına çıkıyor. Gloss Müzik etiketiyle yayınlanacak EP, 3 Mart'ta tüm dijital satış platformlarında olacak.

"Suda Balık Oynuyor", "Atım Araptır Benim", "Karakolda Ayna Var" gibi sevilen eserlerin yeniden yorumlandığı EP, Shantel'in Mayıs ayında yayınlanacak yeni albümü "İstanbul"un da habercisi.

Bu aşk olmalı!

Shantel ve Cümbüş Cemaat, "İstanbul" albümünü, "distopik zamanlarda bir ütopya" olarak tanımlıyor. Albüm, Frankfurt ile İstanbul Boğazı arasında ütopik bir alan açıyor ve bu alanda, pop kültürleri arasında yeni bir diyalog girişiminde bulunuluyor.

Shantel için İstanbul her zaman bir şov mekanından fazlası oldu. O kendisini yerel kültür içinde biçimlendirmeyi seviyor ve yerel müzik sahnesine gereken saygıyı göstermek istiyordu.

Etiketler:

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play