Canlı Ulaşım Bilgisi: Moovit

Gideceğiniz yere en kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz!

Canlı Ulaşım Bilgisi: Moovit

Moovit, toplu taşımayı daha kolay kullanmak için ihtiyacın olan her şey.

Gerçek zamanlı bilgi sayesinde her seferinde en hızlı ve en rahat yolu seç. Seferleri, gerçek zamanlı varış saatleri ve servis ikazlarını görüntüle. Üstelik bedava ve gücünü kullanıcılarından alıyor. İstanbul, İzmir ve dünya çapında 100 farklı şehri destekler.

Temel özellikler:

* Canlı sefer bilgisi: Haritada yakın bir istasyona tıkla, veya dilediğin bir ulaşım hattı ara
* Yolculuk planlayıcı: Hedefine giden alternatif yolları kıyasla
* Adım adım navigasyon: Yürürken bile haritada yolunu kolayca bul
* Gerçek zamanlı servis ikazları: Sıkça kullandığın hatlarla ilgili gerçek zamanlı bilgi al, sefer ve tarife bilgilerine ulaş
* Londra metrosu, Manchester tramvayı gibi 30 popüler metro / tramvay / raylı sisteme ait harita (PDF görüntüleyici gerektirir).

Moovit nasıl "gücünü kullanıcılarından alır"?

* Moovit işbirliğinden güç alan, halk odaklı bir projedir. Toplu taşıma seferlerinin eksiksiz bilgileriyle başlarız, ardından operatörler ve kullanıcıların verdiği gerçek zamanlı verileri ekleriz.
* Yolculuk yaparken yalnızca Moovit'i açık tutarak bile, canlı veriyi kullanıcılara geri kazandırırsın. Üstelik rapor düğmesini kullanarak yolculuk ettiğin hatlar ve istasyonlarla ilgili güncel raporlar da gönderebilirsin.
* Moovit kullanıcıları arttıkça otobüsler, trenler ve metro hatları hakkındaki gerçek zamanlı bilgiler de artar. Bu bilgiler karşılığında herkes daha doğru tahmini varış sürelerine ve rota planlarına ulaşır!

Moovit aşağıdaki başlıca ulaşım şirketlerini kapsar:

* İstanbul: Otobüs (İETT), Metro (İstanbul Ulaşım Metro), Hafif Raylı Sistemler (İstanbul Ulaşım ve İETT Tramvay), Füniküler (İstanbul Ulaşım ve İETT Füniküler), Vapur ve Motor(Dentur, Şehir Hatları, Turyol, Prenstur, İDO)
* İzmir: Otobüs (ESHOT), Raylı Sistem (İZBAN), Metro (İzmir Metrosu)
Üstelik, çok yakında dolmuş ve minibüs seferlerini de kapsayacak.

Diğer uluslar arası konumlar: ABD (NY, LA, Chicago, Miami, SF, Boston ve diğerleri dahil 40 şehir alanı), Kanada (Toronto, Montreal ve fazlası), Birleşik Krallık (Ülkenin tamamı), İspanya (Barselona, Madrid, Bilbao), Italy (Roma, Milano, Napoli ve fazlası), Fransa (Paris, Bordeaux ve fazlası), Polonya (Varşova, Lublin ve fazlası), İsveç (Stockholm), Finlandiya (Helsinki), Macaristan (Budapeşte), Rusya (Moskova), Hollanda (Ülkenin tamamı), İsrail (Ülkenin tamamı), Brezilya (Rio, Sao Paolo ve başka 8 büyük şehir), Şili (Santiago), Kolombiya (Bogota), Mexico City, Peru (Lima), Avustralya (Sydney, Perth ve fazlası), Yeni Zelanda, Filipinler (Manila) ve Malezya (Kuala Lumpur)

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Antalya otobüsleri için uygulamanız yokmu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir