Decibel 10th

Etrafınızdaki seslerin ne kadar gürültü yarattığını tespit etmek için bu uygulama yardımcınız olacak

Decibel 10th

Çevrenizdeki seslerin şiddetini merak ediyor musunuz? Bu bilgi size çok gereksizmiş gibi görünebilir ama uyku kalitenizden, düşünmek/çalışmak için odaklanma enerjinize kadar pek çok detayı etkileyebilir. Örneğin, gece yatak odanızda download'a bıraktığınız bilgisayarınız aslında kaç desibel ses çıkarıyor? Evdeki buzdolabı gerçekten üreticinin verdiği değerde mi gürültü yapıyor? Yeni satın alacağınız veya kiralayacağınız evde pencerelerden içeri giren sesin şiddeti nedir?

Tüm bunları ölçebilmek için iPhone'nunuza Decibel 10th uygulamasını yüklemeniz yetiyor. Uygulama sayesinde çevrenizdeki seslerin detaylıca ölçümünü yapabiliyorsunuz.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bunun benzeri uygulamalar Symbian s60 nesil 3 'ten itibaren yapılmaya başlandı ama kötü tarafları uygulama ne kadar iyi olursa olsun bir süre sonra telefonunuzun mikrofon kalitesi kadar doğru ölçüm yapacağı gerçeği. Yani telefonunuzun mikrofonu da diğer parçalar gibi (hele son nesil telefonlarda daha da çabuk bozuluyor) geri kalan ömrü azaldıkça performansı giderek düşer. Yani bu uygulamalar gerçek desibel yüksekliğini tam olarak ölçemeyebilir.Ayrıca uygulamanın hangi telefon ve işletim sistemi sürümüne geliştirildiği de önemlidir. Bu yüzden hassas ölçümler gerektiren konularda güvenilmezler. (Bu uyarıyı da yapmak gerekli ;{) Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir